Splądrowane sklepy i spalone samochody. Tak wyglądało wczoraj centrum Chicago (FILMY)

zdjęcie: screen shot: FB/Dave Savini

Mimo, iż policjantowi, który jest odpowiedzialny za śmierć Georga Floyda postawiono już zarzuty, protesty w całym kraju nie milkną. Wczoraj w Chicago doszło do zamieszek, grabieży i podpaleń. Wprowadzono godzinę policyjną.

W wielu stanach dochodzi do aktów przemocy. Godzina policyjna została ogłoszona już w wielu stanach, między innymi w Minneapolis, Atlancie, Los Angeles, Filadelfii, Portland , Louisville i Chicago. Wiele stanów zmobilizowało Gwardie Narodową.

W sobotę wieczorem w Chicago doszło do starcia z policja, grabieży i oraz palenia samochodów.

W wielu sklepach, restauracjach szybkiej obsługi czy też dużych domach handlowych rozbito szyby lub namalowano graffiti na ich ich fasadach. 

Olbrzymie szkody poniosły sklepy znajdujące się na Magnificent Mile w tym Niemen Marcus i Nike ma Michigan Ave oraz wiele mieszczący się w w centrum handlowym Water Town Place. Doszło tam do grabieży.

 

W Chicago trwa dziś wielkie sprzątanie. Wolontariusze pojawili się miedzy innymi w Macy’s na State Street, aby pomóc w tym procesie.

Policja chicagowska przekazała,  że w sobotę dokonano 240 aresztowań. W trakcie protestów co najmniej sześć osób zostało postrzelonych, jedna śmiertelnie. Zabójcza strzelanina miała miejsce około 23:00 w River North

W związku z grabieżami i uszkodzeniami mienia w sobotnią noc miasto ogłosiło, że w niedzielę wiele tras do centrum zostanie dziś tymczasowo zredukowanych. Wczoraj podniesiono również mosty na rzece, aby uniemożliwić dotarcie kolejnym protestującym do centrum.

W niedzielę w południe biuro gubernatora J.B. Pritzkera ogłosiło w, że na prośbę miasta Chicago, aktywowano 375 żołnierzy Gwardii Narodowej stanu Illinois do czynnej służby.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej burmistrz Lightfoot powiedziała, że to co zobaczyła zeszłej nocy łamie jej serce, a ” ten chaos i zniszczenia nie są właściwą taktyką do zmian”

 „Możecie zrobić coś lepszego niż to, co widziałam wczoraj wieczorem. I modlę się do Boga, abyście znaleźli w swoim sercu  i życiu coś lepszego”

 

AL

źródła; Twitter:Nancy Harty;Ben Pope;WGN TV News/FB; Dave Savini
Czytaj więcej: Lokalne Wiadomości z Chicago

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię