Zamieszki przeniosły się poza Chicago. Kolejne miasteczka wprowadzą godzinę policyjną

Trzeci dzień protestów w Chicago. Zamieszki przeniosły się też na przedmieścia.

Tłumy protestowały w Hyde Park i River North. Policja starła się z kilkoma grupami protestujących w całym mieście. Kilka sklepów w Washington Park zostało splądrowanych w niedzielę wieczorem. W River North oficerowie użyli pałek, by spacyfikować demonstrantów

W pobliżu głównego obszaru handlowego na 25. ulicy w Little Village, aby zapobiec grabieżą duża grupa stanęła na straży przed sklepami, rzucając butelkami w przejeżdżające samochody. W innych miejscach w okolicy, przy wejściach do centrów handlowych rozmieszczono grupy oficerów w ubraniach bojowych.

Kilka przedmieść wprowadza godzinę policyjną.

Na zachodnich przedmieściach w  Lombard, z powodu zamieszek, zostało zamknięte centrum handlowe Yorktown Center„Wioska Lombard została powiadomiona przez pobliskie społeczności, że grupy przemieszczając się wzdłuż Butterfield i Roosevelt Road Corridors wyrządzają szkody” – powiedzieli funkcjonariusze

Pobliski Walmart i Oakbrook Center oraz inne pobliskie ośrodki handlowe zostały zamknięte i zabezpieczone przez policję.

W odpowiedzi na wandalizm i przemoc burmistrz Orland Park ogłosił stan wyjątkowy i wprowadził godzinę policyjną  od 9 pm do 6 am w poniedziałek. Policja będzie egzekwować ten nakaz, z wyjątkiem osób podróżujących do pracy lub z pracy, lub w innych szczególnych okolicznościach.

Burmistrz Aurora  ogłosił stan wyjątkowy, wprowadzając godzinę policyjną od 8:30 pm w niedzielę do 6:00 w poniedziałek. Wszystkie rampy wjazdowe z autostrady 88 do Aurory będą zamknięte podczas godziny policyjnej.

Blue Island nakazało zamknięcie wszystkich firm od godziny 7 pm w niedzielę i wprowadziło godzinę policyjną od „7 pm do 7 pm w poniedziałek” – tak wynika z wpisu na ich Facebooku

Calumet City wprowadziło godzinę policyjną w niedzielę od 8 pm do 6 am w poniedziałek, aż do odwołania.

Po tym jak wandale uderzyli w kilka lokalnych firm, Oak Park ogłosił że godzina policyjna będzie obowiązywała od 9 pm w niedzielę do 6 am  w poniedziałek.

Park Ridge zamknęło wszystkie przedsiębiorstwa od godziny 8 pm w niedzielę.

Inne przedmieść, które zapowiedziały  wprowadzenie  godziny policyjnej : Alsip, Berwyn, Brookfield, Country Club Hills, Palos Park i Tinley Park.

AL

 

Czytaj również

W związku z zamieszkami kilkanaście stanów ogłosiło godzinę policyjną

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię