Donald Trump zamierza uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną

Donald Trump poinformował w niedzielę na Twitterze, że zamierza uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. 

„Stany Zjednoczone Ameryki wyznaczą ANTIFA jako Organizację Terrorystyczną” – napisał w niedzielę 31 maja na Twitterze prezydent Donald Trump.

Anifta to zbiorcze określenie ogółu osób deklarujących się jako antyfaszyści i czynnie sprzeciwiających się tendencjom skrajnie prawicowym (utożsamianymi przez Antifę z faszyzmem). Jest ruchem nieformalnym, pozbawionym jakiegokolwiek kierownictwa czy wewnętrznej hierarchii.  Określana również jako subkultura.  Choć z Antifą nie jest związana żadna ideologia polityczna, wyróżniają się wśród nich socjaliści, anarchiści, antyrasiści i liberałowie.

Prezydent w  swoim  wpisie na Twitterze  nie podał żadnych szczegółów dotyczących decyzji. We wcześniejszych wpisach zasugerował , że „radykalnie lewicowi anarchiści” pod przewodnictwem Antify odpowiadają za przemoc na amerykańskich ulicach. Prezydent Trump już w 2019 roku sugerował włączenie Antify na listę organizacji terrorystycznych,

O uczestnictwie grup z zewnątrz w zamieszkach mówił w sobotę również guberantor stanu Minnesota Tim Welz. Lokalne media w Minneapolis donosiły o obecności prawicowych ekstremistów. Portal śledczy Bellingcat informował również o mobilizacji w sieci skrajnie prawicowych ruchu „Boogaloo”, którego celem jest wywołanie nowej wojny domowej.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię