Protesty w Nowym Jorku przerodziły się w napady zorganizowanych grup przestępczych.
Sytuacja w Nowym Jorku staje się coraz bardziej zapalna. Zorganizowane gang rabują i niszczą sklepy.
Day of peaceful New York City marches gives way to chaos after dark https://t.co/cLnoYmEDzy
— Nesse Viera (@nessevvs) June 1, 2020
W artystycznej dzielnicy Soho, w której są galerie sztuki, drogie butiki, i salony ze sprzętem elektronicznym zdewastowano i ograbiono tej nocy ponad 20 sklepów. Ofiarą gangów padły między innymi salony Chanel, Versace i Louis Vuitton.
Luxury stores in New York City’s SoHo neighborhood were looted after days of protests against police brutality. pic.twitter.com/mojWomOx5e
— Cheddar? (@cheddar) June 1, 2020
Jak podała stacja telewizyjna FOX, jest to pierwszy przypadek w historii miasta, kiedy okradziono i zdewastowano całą dzielnicę. Gangi są dobrze zorganizowane, podjeżdżają pod sklepy samochodami. Ludzie wyposażeni w odpowiedni sprzęt włamują się i uciekają z towarem. Policja nie panuje nad sytuacją i boi się używać siły. A grupy gangsterów przemieszczają się z dzielnicy do dzielnicy.
Scenes from SoHo this morning… #NYC pic.twitter.com/3EED2rWwzo
— Tess Tarantino (@TessTarantino) June 1, 2020
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Donald Trump zamierza uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną