Przez Poznań przeszedł marsz pamięci George’a Floyda (ZDJĘCIA, FILM)

2
1545
zdjęcie: screen shot Twitter/@MartaGlanc

Była to spontaniczna akcja, mająca upamiętnić mężczyznę, który zmarł  po brutalnej interwencji policjanta – stróż prawa przez kilka minut dusił go kolanem, a obrazki z tego wydarzenia szybko obiegły cały świat – donosi portal epoznan.pl

Demonstracja, która odbyła się w poznaniu była całkowicie pokojowa. Kilkaset osób zebrało się na placu Wolności i spokojnie przeszło ulicami miasta oraz pod konsulat USA.  Marsz zakończył się na placu Mickiewicza, gdzie większość uczestników położyła się twarzami do ziemi z dłońmi skrzyżowanymi za plecami – był to znak solidarności z czarnoskórym Amerykaninem. Uczestnicy marszu byli większości ubrani na czarno, część z nich miała plansze i transparenty z hasłami takimi jak: “Black lives matter”, “I can’t breathe” czy “Nie mogę oddychać”

 

AL

żródło:epoznan.pl, Twitter @Marta Glanc

2 KOMENTARZE

  1. Bohaterem Poznania został człowiek który był wielokrotnie skazany za narkotyki. , grał w filmach porno, był i sprzedawał narkotyki, mierzył z broni do ciężarnej kobietu jak również nie interesowało się córką i nie płacił alimentów. Brawo! Sekcja zwłok wykazała w jego krwi m.in. amfetamine i alkohol.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię