Prezydent Andrzej Duda: Bon turystyczny na wakacje dla każdego dziecka

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bon turystyczny będzie miał postać elektroniczną i będzie ważny do końca 2021 roku. Podczas wizyty w Ustce prezydent ogłosił jego szczegółowe założenia.

Prezydent podkreślił, że bon będzie przeznaczony dla rodzin wychowujących dzieci:

„Będzie to 500 złotych dla każdego dziecka na wypoczynek wakacyjny. Bon będzie miał postać elektroniczną. Uzyskanie bonu będzie możliwe po zarejestrowaniu się na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po zweryfikowaniu, że dotyczy to osoby uprawnionej do otrzymania bonu, będzie on przydzielany” – mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że korzystanie z bonu należy zgłosić placówce, w której będzie realizowany wypoczynek dziecka. Wyraził też nadzieję, że bonów turystycznych Polacy będą mogli korzystać w zbliżające się wakacje.

Prezydent powiedział, że o procedowaniu ustawy o bonach rozmawiał już marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Pani marszałek obiecała mi, że uczyni wszystko, co w jej mocy, żeby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym. Mam nadzieję, ze będzie ona rozpatrywana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Apeluję do Senatu, żeby zaraz po tym, kiedy Sejm tę ustawę przyjmie, nie zwlekał trzydziestu dni, tylko jak najszybciej podjął pracę” mówił prezydent.

Pieniądze nie będą wypłacane w gotówce tym, którzy się o nie ubiegają – przelewy mają trafiać bezpośrednio do hotelarzy i innych organizatorów wypoczynku.

 

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię