Burmistrz Chicago przewiduje duży deficyt budżetowy

Burmistrz Lori Lightfoot, przewiduje deficyt budżetowy w 2020 roku na poziomie 700 milionów dolarów. Liczba ta może jednak wzrosnąć, jeśli w tym roku nastąpi drugi gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa.

Miasto w marcu i kwietniu straciło 175 milionów dolarów wpływów podatkowych z hoteli, restauracji i parkingów. „Mimo że podatki te stanowią tylko 25% naszego budżetu, to jednak zamknięcie restauracji, hoteli i innych branż usługowych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miało niszczący wpływ” – powiedziała Lightfoot.

1 miliard 100 milion, które miasto otrzymało z federalnego pakietu antykryzysowego nie wystarczy na pokrycie kosztów związanych z pandemią.

Jeśli senat nie przegłosuje kolejnego pakietu antykryzysowego miasto nie wyklucza, że będzie musiało dokonać zwolnień wśród pracowników miejskich, podnieść podatki od nieruchomości bądź  zapożyczyć się na kwotę około 1 miliarda dolarów.

„Wszystkie opcje, włącznie z podniesieniem podatków od nieruchomości i zwolnieniami, wchodzą w grę” – zakomunikowała burmistrz.

Lightfoot określił również, w jaki sposób chciałaby wydać ponad miliard dolarów, które otrzymało miasto od rządu rząd federalnego.

376 milionów dolarów- pomoc dla lotnisk
410 milionów dolarów – agencje reagowania kryzysowego na COVID -19
39 milionów dolarów- pomoc dla bezdomnych
35 milionów dolarów- pomoc dla małych firm
10 milionów dolarów – pomoc w zakresie zdrowia psychicznego

AL

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Największe festiwale w Chicago zostały odwołane

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię