Rozpoczęła się rejestracja wyborców w wyborach Prezydenta RP

Konsulat RP w Chicago

Ruszył system elektronicznej rejestracji wyborców głosujących w obwodach za granicą.

Od dziś można dopisać się do list wyborczych w wyborach korespondencyjnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na stronie ewybory.msz.gov.pl

Na terenie Stanów Zjednoczonych można głosować wyłącznie korespondencyjnie.

Konsulat Generalny RP w Chicago informuje, że 9 czerwca 2020 r. rozpoczęła się REJESTRACJA WYBORCÓW do głosowania za granicą w wyborach Prezydenta RP ogłoszonych na dzień 28 czerwca 2020 r. (27 czerwca w USA). REJESTRACJA trwa do PONIEDZIAŁKU 15 CZERWCA 2020 r. Osoby zarejestrowane do spisu wyborców przed 10 maja br. są ujęte w nowym spisie wyborców, ale muszą potwierdzić swój udział w głosowaniu korespondencyjnym („zmień sposób glosowania”).

Polecana jest elektroniczna rejestracja wyborców na stronie: ewybory.msz.gov.pl

Nowi wyborcy wybierają opcję: „Rozpocznij rejestrację”

Wcześniej zarejestrowani wyborcy wybierają opcję: „Zmień sposób głosowania”

Zarejestrowani wyborcy, którzy zmienili miejsce pobytu kontaktują się z konsulatem: chicago.legal@msz.gov.pl

Więcej informacji: www.gov.pl/web/usa

Chicagowski okręg konsularny obejmuje stany: Illinois, Indianę, Iowa, Michigan, Minnesotę, Missouri, Nebraskę, Dakotę Północną, Dakotę Południową i Wisconsin..

Rejestrować się mogą osoby na stale zamieszkałe  za granicą oraz na stale zamieszkałe w Polsce,a przebywający czasowo za granicą. 

Szczegółowe informacje o warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach  utworzonych za granicą znajdziecie na stronie wybory.gov.pl

Wybory prezydenckie zaplanowane są na niedzielę, 28 czerwca 2020 w godzinach 7:00 – 21:00 czasu lokalnego z wyjątkiem krajów Ameryki Południowej i Północnej, gdzie głosowanie odbędzie się dzień wcześniej. Ewentualna druga tura wyborów odbyłaby się w niedzielę, 12 lipca.

 

źródło: wyborygov.pl , Konsulat Generalny w Chicago

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię