Uroczystości pogrzebowe George’a Floyda

W Houston w Teksasie trwają uroczystości pogrzebowe George’a Floyda, który zmarł podczas aresztowania przez policję w Minneapolis.

Śmierć 46 letniego Afroamerykanina wywołała w Stanach Zjednoczonych masowe protesty przeciwko rasizmowi i brutalności policji.

Pogrzeb George’a Floyda ma miejsce po 5-ciu dniach ceremonii żałobnych, które odbywały się w Mineapolis, Karolinie Północnej oraz Houston. Uroczystości odbywają się w kościele „Fountain of Praise”, przed którym mieszkańcy miasta od rana składali kwiaty i zapalali świecie. W ceremonii biorą udział działacze afroamerykańscy, politycy i rodzina zmarłego. Kondolencje z powodu śmierci George’a Floyda w nagraniu wideo przekazał kandydat demokratów na prezydenta Joe Biden. Trumna z ciałem Floyda zostanie złożona w grobie obok matki.

George Floyd został zatrzymany w Minneapolis pod zarzutem użycia w sklepie sfałszowanego banknotu dwudziestodolarowego. Podczas aresztowania biały policjant, klęczał całym ciałem przez ponad 8 minut na jego szyi co doprowadziło do śmierci Floyda. Śmierć Afroamerykanina spowodowała trwające dwa tygodnie manifestacje oraz zamieszki.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię