Czy Stany Zjednoczone zamkną ponownie gospodarkę jeśli dojdzie do kolejnej fali koronawirusa?

USA symbol. American flag waving in Chicago, Illinois downtown. Highrise gass buildings background.

Amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin oświadczył, że Stany Zjednoczone nie zamkną ponownie swojej gospodarki, nawet jeśli dojdzie do kolejnej fali koronawirusa. Zdaniem Mnuchina taki krok przyniósłby więcej szkód niż pożytku.

W wywiadzie dla telewizji CNBC Steven Mnuchin powiedział, że zamrożenie gospodarki powoduje nie tylko szkody ekonomiczne ale również problemy zdrowotne i społeczne. „Nie możemy zamknąć gospodarki ponownie” – mówił sekretarz skarbu.

Jego zdaniem pierwsze zamrożenie gospodarki przez prezydenta Donalda Trumpa było konieczne dla powstrzymania gwałtownego wzrostu zachorowań. „Od tego czasu jednak nauczyliśmy się wiele” – oświadczył Steven Mnuchin zwracając uwagę, że obecnie przeprowadza się znacznie więcej testów i wprowadzono mechanizmy ułatwiające identyfikowanie osób, które miały kontakt z zakażonymi.

Według najnowszych danych liczba przypadków koronawirusa rośnie w ponad 20 amerykańskich stanach. W Teksasie, gdzie odmrażanie gospodarki zaczęło się na początku maja, w ostatnich dniach zanotowano rekordowa liczbę hospitalizacji.
Dziś na Wall Street doszło do dużych spadków cen akcji z powodu rosnącej liczby nowych infekcji.

 

IAR

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Czy Stany Zjednoczone zamkną ponownie gospodarkę jeśli dojdzie do kolejnej fali koronawirusa?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię