Upadają pomniki Kolumba i konfederatów. Na cenzurowanym także Mark Twain

print screen/YouTube/ The Independent

W ponad dziesięciu amerykańskich miastach zniszczono pomniki Krzysztofa Kolumba i konfederatów. W Kolorado- tablicę upamiętniająca rzeź Ormian i kilka pomników bohaterów I wojny światowej.

W wielu amerykańskich miastach, nie tylko nie ustają, ale nasilają się akcje przeciwko policji. Protestujący niszczoną też pomniki konfederatów i żądają wykreślenia książek Marka Twaina z amerykańskiej literatury.

W Seattle, w stanie Waszyngton, protestujący przeciwko rasizmowi, zajęli miejski ratusz i siedzibę departamentu policji. W centrum miasta, wokół ratusza, budynków stanowych i siedziby policji, protestujący członkowie organizacji „Black life matter” utworzyli tzw. „Strefę wolną od gliniarzy”. Otoczyli ją barierkami wyniesionymi z siedziby policji, którą funkcjonariusze na polecenie skrajnie lewicowego burmistrza i gubernatora, musieli opuścić. Na placu wyświetlane są antyrasistowskie filmy i rozdawana żywność. Rozkładane są namioty. Gromadzi się coraz więcej ludzi.

Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, aby władze miasta zaprowadziły porządek, ostrzegając, że jeśli nie rozprawią się z demonstrantami, to podejmie działania. Burmistrz i gubernator zlekceważyli to ostrzeżenie.

źródło: IAR, Twitter

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię