Zamknięcie granic z Kanadą i Meksykiem przedłużone

Wilipedia/050115: Vancouver, Canada - U.S. Customs and Border Protection (CBP) preclearance operations at Vancouver International Airport. Passengers depart the processing area and enter the Downstream area where they can purchase duty free mechandise and connect to airport flight gates..Photographer: Donna Burton

Osoby które planują wyjechać do Kanady lub Meksyku będą musiały poczekać jeszcze ponad miesiąc. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego przedłużył zamknięcie granic z tymi krajami.

Granice pozostaną zamknięte dla „nieistotnego” ruchu do 21 lipca ruchu. Ograniczenia zostały ogłoszone w połowie marca i przedłużone już kolejno w kwietniu i maju.„W oparciu o sukces istniejących ograniczeń i pojawienie się dodatkowych globalnych ognisk COVID-19, Departament będzie nadal ograniczał „nieistotne” podróże w naszych lądowych portach  z Kanadą i Meksykiem” – powiedział w oświadczeniu Chad Wolf, pełniący obowiązki sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego.

Również premier Kanady Justin Trudeau poinformował o przedłużeniu zakazu przekraczania granicy przez turystów o kolejne 30 dni. Zakaz został wprowadzony w życie 18 marca. „Jest to decyzja, która będzie chronić ludzi po obu stronach granicy, gdy my nadal będziemy nadal walczyć z COVID-19” – powiedział premier Kanady, Justin Trudeau.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku, zgadza się z ta decyzją. We wtorek na Twitterze została umieszczona informacja  że warunki zamknięcia  granic nie ulegną na razie zmianie i pozostają takie jak dotychczas. Granica z Meksykiem jest zamknięta od 21 marca.

Dozwolone będą tylko podróże uznane za „niezbędne”, do których zaliczane są: praca i studia, usługi gospodarcze, dostawy, uzyskanie opieki  medyczną oraz bezpieczeństwo i ochronę. Handel również będzie kontynuowany.

Amerykanie nadal mogą powracać do Stanów Zjednoczonych, nie obowiązuje ich zamknięcie granic.

AL

CZYTAJ WIĘCEJ

Policjanci zatruli się mlecznymi koktajlami z dodatkiem wybielacza

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię