Facebook usunął spoty wyborcze Donalda Trumpa

Pixabay

Facebook usunął spoty kampanijne Donalda Trumpa. Według portalu społecznościowego łamały one politykę przeciwdziałania nienawiści. Niektóre z postów miały nawiązywać do nazizmu.

Facebook powiedział w czwartek, że usunął posty i reklamy z kampanii wyborczej Donalda Trumpa, która narusza jego politykę przeciwko zorganizowanej nienawiści.

Usunęliśmy te posty i reklamy za naruszenie naszej polityki dotyczącej zorganizowanej nienawiści „. – powiedział Andy Stone, rzecznik prasowy Facebooka.

Reklam zawierały odwrócony trójkąt – nazistowski symbol używany do oznaczania więźniów politycznych w obozach koncentracyjnych oraz przekaz :„niebezpieczne tłumy skrajnie lewicowych grup biegną naszymi ulicami i powodują absolutny chaos”  Zostało umieszczone też wezwanie do podpisania petycji. „niszczą nasze miasta i wywołują zamieszki – to absolutne szaleństwo… Proszę, podpisz NATYCHMIAST, aby stanąć za prezydentem i jego decyzją o ogłoszeniu ANTIFA Organizacją Terrorystyczną”.

Czerwony trójkąt pojawiał się na płatnych postach sponsorowanych przez Trumpa , wiceprezydenta Pence’a, a także na stronie kampanii „Team Trump”.

„Nasza polityka zakazuje używania zakazanego symbolu grupy nienawiści do identyfikacji więźniów politycznych bez kontekstu, który potępia lub omawia ten symbol” –powiedział Andy Stone

88 spotów pojawiło się w środę i były skierowane do wszystkich 50 stanów.

Sztab Tumpa wydał w tej sprawie oświadczenie. Tim Murtaugh, dyrektor ds. komunikacji w kampanii Trumpa, powiedział, że odwrócony trójkąt jest „symbolem szeroko używanym przez Antifa”.  Sztab wskazał też strony, na których dostępne są w sprzedaży koszulki  z tym symbolem. 

Donald Trump od jakiegoś czasu twierdzi, że Antifa jest odpowiedzialna za wywołanie przemocy podczas protestów, które ostatnio odbywały się w całych Stanach Zjednoczonych.

 

AL

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

NATO przygotowuję się na drugą falę koronawirusa

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię