Odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków COVID-19 w kilkunastu stanach

Od piątku w kilkunastu stanach odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków COVID-19.

Jak podaje ABC News, zgodnie z analizą danych udostępnianych przez stany najwyższy wzrost zakażeń odnotowały Floryda, Teksas, Utah, Południowa Karolina, Nevada, Georgia, Missouri, Montana, Arizona, Kalifornia, Tennessee oraz Oklahoma.

Floryda  w ciągu ostatnich czterech dni zanotowała rekordowe wzrosty. W czwartek – 3207, w piątek -3822, w – sobotę 4049, w niedzielę – 3494 potwierdzonych nowych przypadków COVID-19. Gwałtowny wzrost zachorowań jest notowany od chwili ponownego otwarcia miejskich plaż.

W związku rosnąca liczbą zachorowań , coraz więcej powiatów na  Florydzie wymaga zakrywania nosa i ust. Powiat Orange, gdzie znajduję się Orlando, od soboty wprowadził obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych. W Monroe County, które obejmuje Florida Keys oraz Key West  wymagane jest noszenie okryć twarzy w restauracjach oraz firmach  przedsiębiorstwach. Inne powiaty również zastanawiają się nad wprowadzaniem obowiązkowych masek.

Południowa Karolina, Nevada i Utah zanotowały rekordowy dzienny przyrost zakażeń w piątek i sobotę. Missouri i Oklahoma ustanowiły swój rekord w niedzielę.

Analiza przeprowadzona przez ABC News wykazała, że liczba hospitalizacji  spowodowanych COVID- 19 wzrosła, aż w 17 stanach, takich jak: Alaska, Alabama, Arkansas, Arizona, Floryda, Georgia Hawaje, Mississippi, Montana, Północna Karolina, Oklahoma, Oregon, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Tennessee, Teksas i Utah.

Sytuacja na świecie też nie jest optymistyczna, Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o rekordowym globalnym dziennym przyroście nowych zakażeń. W niedzielę potwierdzono 183 tys. nowych przypadków patogenu. Wcześniejszy najwyższy dzienny przyrost zarejestrowano 18 czerwca – ponad 181 tysięcy przypadków.

Najwięcej nowych przypadków z ostatniej doby było w Ameryce Północnej i Południowej -116 tysięcy. Łącznie na całym świecie od potwierdzono do tej pory ponad 8 milionów 700 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 461 tysięcy osób.Prawie 4,5 miliona osób uznaje się za ozdrowieńców.

AL

CZYTAJ RÓWNIEZ:

Prezydent Trump chce mniej testów. Spotkanie z wyborcami na wiecu w Tulsie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię