Prezydent Trump chce mniej testów. Spotkanie z wyborcami na wiecu w Tulsie

Prezydent Donald Trump, po przerwie związanej z pandemią, kontynuuje kampanię wyborczą. Po raz pierwszy od trzech miesięcy spotkał się z wyborcami w Tulsie w stanie Oklahoma.

Podczas spotkanie z wyborcami Trump na wiecu w Tulsie wyznał, że zwrócił się do urzędników, by zmniejszyli ilość testów na na koronawirusa, co w rezultacie utrzyma liczbę przypadków na niskim poziomie.

„Oto część zła … kiedy robisz testy w takim zakresie, znajdziesz więcej ludzi,  znajdziesz więcej przypadków. Więc powiedziałem moim ludziom, żeby zwolnili testy, proszę.”– powiedział prezydent

Jak donosi Washington Post wypowiedz spowodowała ostrą krytykę ze strony demokratów, którzy obawiają się, że prezydent jest bardziej skoncentrowany na ratowaniu swojego wizerunku niż na ochronie zdrowia publicznego.

„To przerażająca próba zmniejszenia liczby tylko po to, żeby dobrze wyglądała”, powiedział Bernie Sanders w „Fox News Sunday”. „To zostanie zapamiętane na długo po wczorajszej porażce wiecu i  przyznaniu się prezydenta, że spowolnił testy dla jego politycznej korzyści.”

Urzędnik administracji powiedział w rozmowie z CNN , że prezydent żartował, również doradca Białego Domu ds. handlu Peter Navarro utrzymuję, że ta uwaga została wypowiedziana w sposób żartobliwy.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump  podczas prawie dwugodzinnego przemówienia zapewniał że będzie prezydentem „prawa i porządku”, stwierdził, że tylko partia republikańska działająca na rzecz równości i sprawiedliwości jest gwarantem prawa i porządku.

„Jeśli demokraci zdobędą władzę, to będą rządzić zamieszki i nikt nie będzie bezpieczny”- przekonywał prezydent

Zobowiązał się do ochrony drugiej poprawki, która mówi że obywatelom przysługuje prawo do posiadania i noszenia broni mówiąc: „Kiedy widzisz tych szaleńców na ulicach, cholernie miło jest mieć broń”.

Oskarżył radykalną lewicę o sianie nienawiści, anarchię i brak szacunku do amerykańskiej historii.
Mówił też o wycofaniu z Niemiec części amerykańskich wojsk. Skrytykował władze w Berlinie za zbyt małe wydatki na obronność i kupowanie energii od Rosji.

Wezwał Amerykanów do tego, aby wrócili do pracy, a dzieci do szkoły równocześnie dodając że e młodzi ludzie mają „wielki system immunologiczny”. Powoływał się na słowa,  gubernatora New Jersey, które powiedział mu, że na COVID-19  zmarła tylko jedna osoba poniżej 18 roku.

„Otwórzmy szkoły, proszę!” – nawoływał.

Donald Trump wyraził również przekonanie, że przyszły rok będzie najlepszy dla amerykańskiej gospodarki.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię