Andrzej Duda wyleciał na spotkanie z Donaldem Trumpem (WIDEO)

print screen /Fb/Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda przed wylotem do Stanów Zjednoczonych powiedział, że w Białym Domu będzie rozmawiał z Donaldem Trumpem  między innymi o bezpieczeństwie energetycznym i militarnym.

Obecność wojsk USA w Europie będzie jednym z najważniejszych tematów rozmowy prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.Polska delegacja wyleciała do USA dzisiaj.Wraz z prezydentem polecieli m.in. szef BBN Paweł Soloch, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz minister obrony Mariusz Błaszczak.


Polski przywódca będzie pierwszym zagranicznym gościem w Białym Domu od wybuchu pandemii koronawirusa, kiedy to wstrzymano wizyty delegacji spoza USA.

Tuż przed odlotem z lotniska w krakowskich Balicach prezydent spotkał się z dziennikarzami. Andrzej Duda zwrócił uwagę, że do rozmowy dojdzie w czasie światowej pandemii koronawirusa. Prezydent zauważył, że będzie to jego piąte oficjalne spotkanie z Donaldem Trumpem. Wśród tematów będzie współpraca wojskowa i gospodarcza.

Współpraca w walce z pandemią koronawirusa obu krajów będzie jednym z ważniejszy tematów jutrzejszej rozmowy prezydentów obu krajów w Białym Domu.

Podczas spotkanie zostaną poruszone również kwestie dotyczące kwestii  inwestycji amerykańskich, inicjatywy Trójmorza oraz rozwój sieci 5G i połączeń telekomunikacyjnych.

Jak podaje Onet Według podczas wizyty prezydenta w USA dojdzie najprawdopodobniej do podpisania umowy o współpracy obronnej oraz  potwierdzone zostanie skierowanie do Polski dodatkowych sił amerykańskich.

Do spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem dojdzie w środę. Jak poinformował minister Szczerski, podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu zaplanowano spotkanie w cztery oczy z Trumpem, a później rozmowy planarne delegacji obu krajów. Prezydenci spotkają się z  również mediami. Najprawdopodobniej zostanie wydane wspólna oświadczenie, podsumowującego poruszane podczas wizyty tematy.

 

AL

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Czy upadną pomniki byłych prezydentów USA?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię