Czy Amerykanie dostaną drugi czek? Jest komentarz prezydenta

Podczas gdy toczy się polityczna walka o to, jak będzie wyglądał kolejny pakiet stymulujący gospodarkę, prezydent Donald Trump potwierdził, że możliwa jest druga runda czeków, które Amerykanie otrzymają w ramach pakietu stymulacyjnego gospodarkę. 

„Będziemy robić kolejny pakiet stymulacyjny”, powiedział Trump. „To będzie bardzo dobre. To będzie bardzo hojne.”

Zapytany jakiej kwoty mogą się spodziewać Amerykanie odpowiedział „dowiecie się” w ciągu następnych kilku tygodni. Jednak zanim jakiekolwiek czeki zostaną wysłane, potrzebna jest zgoda Kongresu.
W kolejnym pakiecie, oprócz czeku mogą zostać uwzględnione również inne formy pomocy, w tym rozszerzone świadczenia dla bezrobotnych i premie za powrót do pracy.

Podczas gdy Republikanie mają bardziej ostrożne podejście do wydatków, wzywając do uwzględnienia takich form pomocy jak premie za powrót do pracy, zamiast zwiększonych zasiłków dla bezrobotnych, Demokraci uchwalili hojny projekt ustawy zwanej HEROES Act. Przewiduje ona przedłużenie do stycznia dodatkowej kwoty 600 dolarów tygodniowo na federalne zasiłki dla bezrobotnych oraz wysłanie kolejnej rundy czeków stymulacyjnych o wartości 1200 dolarów, a na rodzinę do $6000.

Poparcie prezydenta może mieć kluczowe znaczenie czy Amerykanie otrzymają kolejną rundę czeków. Pierwsza tura kosztowała około 300 miliardów dolarów.

Doradca ekonomiczny Białego Domu, Larry Kudlow, powiedział w tym tygodniu, że zarówno ulgi podatkowe, jak czeki stymulacyjne są obecnie przedmiotem rozważań.

„Pomimo wysokiej ceny, poparcie Trumpa może pomóc w przeprowadzeniu drugiej serii czeków” – skomentował Bill Hoagland, starszy wiceprezes Bipartisan Policy Center.

Podczas gdy takie płatności nie zawsze są najlepiej ukierunkowane na tych, którzy ich potrzebują i przyczynią się do powstania i tak już znacznego deficytu federalnego w bieżącym roku, w roku recesji i wyborów, prawdopodobieństwo, że zostaną one uchwalone przy wsparciu prezydenta jest wysokie” – dodał Hoagland.

AL

Czy upadną pomniki byłych prezydentów USA?

Czy upadną pomniki byłych prezydentów USA?

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię