Donald Trump: „To zaszczyt gościć tu prezydenta Dudę, naszego przyjaciela”.

print screen/Fb Kancelaria Prezydenta RP

„Jesteśmy z Polską bliżej niż kiedykolwiek” – powiedział przed rozmową z prezydentem Andrzejem Dudą prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Podkreślił, że przed politykami kilka bardzo ważnych tematów. „To zaszczyt gościć tu prezydenta Dudę, naszego przyjaciela. Odbyliśmy wiele dyskusji i bardzo dobrze współpracujemy z Polską. Nie sądzę, że kiedykolwiek byliśmy bliżej niż teraz. Przed nami ważne spotkanie na temat rozwoju gospodarczego, wojskowości i innych.
Później, za około 10 minut znów spotkamy się tu na chwilę, a potem wejdziemy do gabinetu owalnego. Następnie spotkamy się w Ogrodzie Różanym, gdzie media będą mogły zadać kilka pytań i gdzie wygłosimy oświadczenia.” – zapowiedział prezydent Trump.

Prezydent Andrzej Duda podziękował za zaproszenie do Białego Domu
To wielki honor tu być, w Białym Domu jako pierwszy przywódca po lockdownie wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa. Mam nadzieję, że będzie to kolejny krok w umacnianiu naszych relacji i sojuszu pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi” – mówił prezydent Duda.

Główne tematy spotkania to współpraca w badaniach nad szczepionką na koronawirusa, amerykańska obecność wojskowa w Polsce, kwestie gospodarcze, rozwój sieci telekomunikacyjnej piątej generacji, cyber bezpieczeństwo i inwestycje sektora IT w kraju.
Spotkanie prezydentów ma zakończyć się podpisaniem wspólnej deklaracji.

IAR

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię