Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

print screen/FB/Kancelaria Prezydenta/

Po przylocie do Stanów Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Tadeusz Kościuszki w Waszyngtonie.

„Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Waszyngtonie oddając hołd wielkiemu Polakowi, bohaterowi walki o niepodległość Stanów Zjednoczonych, bohaterowi dwóch narodów” – czytamy na Twitterze na profilu Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda złożył biało-czerwoną wiązankę i klęknął przed pomnikiem.

 

Podczas konferencji prasowej prezydent podkreślił, że generał Kościuszko jest wspólnym, polsko-amerykańskim bohaterem. „Pomnik, który został w ostatnim czasie bardzo ładnie odnowiony przez stronę amerykańską godnie się teraz prezentuje obok Białego Domu” – mówił prezydent Andrzej Duda.

W godzinach popołudniowych polski prezydent spotka się z Donaldem Trumpem. Rozmowy w Białym Domu będą dotyczyć energetyki, współpracy wojskowej i gospodarczej oraz bezpieczeństwa sieci telekomunikacyjnych.

W skład polskiej delegacji do Białego Domu wchodzą także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Ze strony amerykańskiej w rozmowach wezmą udział, miedzy innymi, wiceprezydent Mike Pence, sekretarze stanu i obrony, a także doradca prezydenta USA Jared Kushner.

 

IAR, Ameryka po popolsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię