Trzy stany wprowadzają dwutygodniową kwarantannę

Nowy Jork, New Jersey i Connecticut ogłosiły, że wymagają od podróżnych ze stanów o wysokim wskaźniku zachorowań na  koronawirusa dwutygodniowej kwarantanny.

„Musimy się upewnić, że wirus nie dostanie się do samolotu”, powiedział Cuomo.
„Ciężko pracowaliśmy, aby obniżyć wskaźnik przenoszenia wirusa i nie chcemy, aby wzrósł”, dodał.

Od środy dotyczy to takich stanów jak: Alabama, Arkansas, Arizona, Floryda, Północna Karolina  Południowa Karolina,  Waszyngton, Utah i Teksas. Rozporządzenie wchodzi w życie o północy.

Gubernator Nowego Jorku powiedział, że Ci którzy naruszą kwarantanne zostaną poddani nakazowi sądowemu oraz obowiązkowej kwarantannie. Za złamanie po raz pierwszy kwarantanny grozi grzywna $2000, za drugie $5,000 oraz kolejne  $10,000 jeśli spowodujesz szkodę. W Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut każdy będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie kwarantanny we własnym zakresie.

Gubernator Murphy z New Jersey powiedział, że rozporządzanie dotyczy wszystkich, w tym powracających do domu mieszkańców New Jersey.

Jeszcze pod koniec marca, sytuacja w tych stanach wyglądała zupełnie inaczej. Prezydent Donald Trump rozważał umieszczenie tych trzech stanów pod kwarantanną, policja Rhode Island zatrzymała pojazdy z nowojorskimi tablicami rejestracyjnymi, a Floryda skierowała wszystkich podróżnych z obszaru trzech stanów do izolacji lub na dwutygodniową kwarantanne. Dzięki miesiącom surowych zasad, blokady, szeroko zakrojonym testom i śledzeniu kontaktów liczba infekcji w tych stanach znacznie spadła.

Obecnie stany południowe notują znaczy wzrost liczby infekcji. Dr Anthony Fauci, członek grupy zadaniowej Białego Domu ds. koronawirusa powiedział, że notują one  „niepokojący wzrost”.

W środę 26 stanów zgłosiło wzrost liczby zachorowań w ciągu ostatniego tygodnia w porównaniu z tygodniem poprzednim. Wzrost ten był szczególnie dotkliwy w mocno zaludnionych stanach, takich jak Kalifornia, Teksas, Floryda i Arizona.

AL

źródło: CNN

Trzy stany wprowadzają dwutygodniową kwarantannę

Prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Kościuszki w Waszyngtonie

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię