Bezpłatny i szybki internet dla dzieci z potrzebujących rodzin

print screen/fb/Abc News

Burmistrz Lori Lightfoot wraz prezes Chicagowskich Szkół Publicznych ogłosiły nowy program zapewniający bezpłatny, szybki internet dla uczniów szkół publicznych z potrzebujących rodzin.

Program Chicago Connected o wartości 50 milionów dolarów w ciągu czterech lat zapewni około 100 tysiącom uczniów bezpłatny dostęp do internetu.

Burmistrz Lightfoot podkreśliła, że jest to jeden z największych i najdłużej trwających programów tego typu.

„Niezawodny, szybki internet jest jednym z najpotężniejszych narzędzi, jeśli chodzi o dostęp do informacji” – powiedział burmistrz Lightfoot. „Pozwala on rodzinom na dostęp do cyfrowej nauki na odległość i pozostanie w kontakcie z rodziną tym w pobliżu oraz mieszkającym dalej,  zwłaszcza podczas COVID-19. Umożliwia rodzinom budowanie umiejętności zawodowych, ubieganie się o pracę, rejestrację do głosowania i śledzenie bieżących wydarzeń.”

Prezes Chicago Public Schools (CPS) dr Janice K. Jackson podczas konferencji prasowej stwierdziła, że nierówny dostęp do internetu jest problemem o zasięgu ogólnokrajowym, a pandemia COVID-19 wyraźnie pokazała, że usługi internetowe nie mogą być już postrzegane jako luksus.

Podkreśliła, że to ambitne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez hojnych darowizn ze ze strony, takich osób i organizacji jak: Ken Griffin, Crown Family Philanthropies, Illinois Tool Works, Pritzker Trabuert Foundation, JPB Foundation i Joyce Foundation, John D. i Catherine T. MacArthur Foundation oraz The Chicago Community Trust to the Children First Fund to support community-based organizations on the South Side.

Również Barack Obama wraz z Michelle Obama wspierają progaram Chicago Connected:

„Michelle i ja chcemy, aby każde dziecko w Chicago dorastało, mając  jeszcze lepsze możliwości niż my – a to wymaga pełnego i sprawiedliwego dostępu do najlepszych narzędzi i zasobów. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomóc Chicago Connected dotrzeć do każdego dziecka w mieście. Tutaj znalazłem cel i rodzinę – i to zawsze będzie nasz dom.” – Prezydent Barack Obama

Darowizny pokryją  pierwsze dwa lata działalności programu, CPS  zapłaci za kolejne dwa.

 

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię