Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

W związku z lawinowym przyrostem zachorowań w Teksasie, gubernator Greg Abbott w czwartek wstrzymał zabiegi chirurgiczne w największych powiatach tego stanu i ogłosił, że Teksas wstrzymuje dalsze otwieranie gospodarki.

W całym stanie, w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba pacjentów COVID-19 wzrosła ponad dwukrotnie, a w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano ponad 11 tys. nowych przypadków.

Wstrzymanie dalszych otwarć nie powoduje cofnięcia poprzednich rozporządzeń, które już spowodowały ponowne otwarcie dużej części gospodarki. Spowolni to jednak znoszenie restrykcji m.in dotyczących obłożenia w jakich miejscach jak bary, restauracje, parki rozrywki i inne lokale.

„Skupiamy się na strategiach, które spowalniają rozprzestrzenianie się tego wirusa, a jednocześnie pozwalają Teksańczykom nadal zarabiać na utrzymanie swoich rodzin. Ostatnią rzeczą, jaką chcemy zrobić jako stan, to cofnąć się i zamknąć biznes. Ta tymczasowa pauza pomoże nam opanować rozprzestrzenianie się wirusa, aż będziemy mogli bezpiecznie wejść w kolejną fazę otwierania naszego stanu” – powiedział  republikański gubernator w oświadczeniu.

W czwartek liczba hospitalizacji w Teksasie wzrosła do prawie 4 400 pacjentów, ustanawiając nowy rekord.

Abbott wezwał również Teksańczyków do noszenia masek w miejscach publicznych. Gubernator nie wydał stanowego nakazu noszenia masek, jednak  niektóre miasta i powiaty wprowadziły takie rozporządzanie.

To nie jedyny stan, gdzie ilość infekcji w ostatnim czasie znacząco wzrosła. Arizona, Kalifornia, Mississippi, Nevada i Oklahoma również zanotowały bardzo duże wzrosty infekcji.

Zaalarmowani tą sytuacją urzędnicy stanowi starają się ponownie wprowadzić bardziej konsekwentne stosowanie masek i innych środków ochrony.

Gubernator Karoliny Północnej, Roy Cooper, wprowadził ponownie nakaz noszenia masek w miejscach publicznych. Dzienna liczba notowanych hospitalizacji i nowych przypadków zbliżyła się tam do rekordu.

Na Florydzie, tylko w środę zanotowano 5511 nowych przypadków, kilka powiatów również wprowadziło to rozporządzanie.

W Nevadzie, gdzie w ostatnim czasie kasyna, restaurację i inne firmy zaczęły ponownie otwierać swoje siedziby również został wprowadzony nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Tymczasem Nowy Jork, New Jersey i Connecticut ogłosiły, że wymagają od podróżnych ze stanów o wysokim wskaźniku zachorowań na  koronawirusa dwutygodniowej kwarantanny. Więcej a ten temat znajdziesz TUTAJ

AL

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

Trzy stany wprowadzają dwutygodniową kwarantannę

 

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię