„Nie uklękniemy!” Policja odmawia uczczenia BLM po tym, jak wpadli w zasadzkę „protestujących”

0
2071
Twitter/print screen

Na Florydzie nadal trwają protesty ruchu BLM, niestety w wielu przypadkach przeradzają się one w zamieszki.

W miniony weekend dwóch oficerów Policji w Tampie zostało rannych. Wezwani do interwencji funkcjonariusze wpadli w zasadzkę przygotowaną przez tłum Black Live Matter( BLM). Policja została poinformowana o oddanych strzałach i możliwej ofierze postrzału. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce ludzie stali się agresywni, otoczył ich tłum, rzucali butelkami i szkłem oraz wyskakiwał na policyjne pojazdy.

Szef policji w Tampie, Brian Dugan uważa, że była to specjalnie przygotowana zasadzka, gdyż oficerowie nie zlokalizowali ofiary domniemanej strzelaniny.„To zasadzka. Nie mam innego sposobu, aby to opisać. Było tam wielu ludzi i najwyraźniej nikt nie został postrzelony”.

W związku z tymi, że protesty nie odbywały się w sposób pokojowy, Szef Departamentu Policji powiedział, że policjanci „nie uklękną”aby w ten sposób uczcić BLM.

Brian Dugan w swoim wywiadzie dla Fox News dodał, że kraj jest na “rozdrożu”, a jeśli protestujący i mieszkańcy mają zamiar zrobić  sobie wrogów z policji to powinni być przygotowani na to, aby “zaprzyjaźnić się z przestępcami”.

AL

Illinois: Rozpoczął się 4 etap odmrażania gospodarki

Rekordowa liczba Polaków za granicą zarejestrowała się do głosowania

Trzy stany wprowadzają dwutygodniową kwarantannę

Czy Amerykanie dostaną drugi czek? Jest komentarz prezydenta

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię