Teksas i Floryda zamykają bary. Padł dzienny rekord nowych infekcji w USA

0
2132

W Stanach Zjednoczonych w sobotę zarejestrowano 44.782 nowych przypadków koronawirusa, co było najwyższym dobowym przyrostem zachorowań od początku pandemii. To już drugi dzień z rzędu, kiedy liczba infekcji przekracza 40 tysięcy.

Główny epidemiolog kraju dr Anthony Fauci przyznał już w piątek,  że USA mają “poważny problem”. 

Na Florydzie zanotowano w sobotę prawie 10 tysięcy nowych przypadków, w Teksasie ponad 6 tys., natomiast w Kalifornii 4200 infekcji.

Czy grozi nam kolejny “lockdown”?

Aby spowolnić dalsze rozprzestrzenianie się wirusa, gubernatorzy Florydy i Teksasu w piątek zdecydowali o ponownym zamknięciu barów.

Gubernator Florydy Ron DeSantis zarządził zamknięcie barów, po tym jak Stanowy Departament Zdrowia zgłosił w piątek 8.942 nowe przypadki  COVID-19. Na Florydzie mają być zamykane również niektóre plaże. Gubernator Teksasu Gregg Abbott nakazał zamknięcie barów oraz nałożył na restauracje surowe limity, w lokalach może być zajęta tylko połowa miejsc. Dzień wcześniej, w czwartek, władze Teksasu wstrzymały zabiegi chirurgiczne w największych powiatach tego stanu i ogłosił, że stan wstrzymuje dalsze otwieranie gospodarki.

Oprócz Teksasu i Florydy dużo nowych przypadków notuje się między innymi w Alabamie, Arizonie, Kalifornii, Nevadzie, Oklahomie czy Karolinie Południowej. W niektórych ze stanów został już przywrócony obowiązek noszenia masek. Zdaniem ekspertów stany te zdecydowały się zbyt wcześnie na poluzowanie ograniczeń, odmrażanie gospodarki i uwalnianie życia społecznego.

Do tej pory koronawirusa zdiagnozowano u niemal dwóch i pół miliona Amerykanów. Zmarło około 125 tysięcy osób. Są to rekordowo wysokie wskaźniki zachorowań i śmiertelności w skali światowej. W Stanach Zjednoczonych wyzdrowiało ponad 670 tysięcy chorych na COVID-19.

AL

„Nie uklękniemy!” Policja odmawia uczczenia BLM po tym, jak wpadli w zasadzkę „protestujących”

Donald Trump krytycznie o nieudolnej walce z przestępczością w Chicago

Powstanie 51. stan? Izba Reprezentantów zagłosowała “za”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię