Floryda zamyka plaże

0
2461

Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach, Key West w nadchodzący weekend zamykają plaże.

Koronawirus sprawił, że tegoroczny długi weekend będzie inny niż wszystkie. Zazwyczaj 4 lipca odbywają się liczne koncerty, parady i festyny. Wielu z nas właśnie wtedy p wybiera się na biwak czy na plaże. Mamy smutną wiadomość dla miłośników odpoczynku na gorącym piasku.

Kilka powiatów na Południowej Florydzie, w tym Miami-Dade, Broward, Palm Beach i Monroe zamyka swoje plaże na długi weekend (4th of July weekend). 

W poniedziałek Departament Zdrowia na Florydzie ogłosił 5.266 nowych przypadków COVID -19. To szósty dzień z rzędu, gdzie zanotowano ponad 5 tys. nowych przypadków.

Do tej pory na Florydzie odnotowano ponad 146.000  infekcji oraz 3.400 zgonów. Liczba zachorowań wzrosła ponad dwukrotnie od 5 czerwca, kiedy to Floryda weszła w 2 fazę planu ponownego otwierania gospodarki.

Miami-Dade

Burmistrz Miami, Dade Carlos A. Gimenez ogłosił w piątek, że zamyka linię brzegową swojego powiatu, która obejmuje Miami Beach, South Beach, Sunny Isles. Rozporządzanie obowiązuje od piątku, 3 lipca do poniedziałku, 6 lipca.

W rejonie zostanie wprowadzony również zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Dotyczyć to będzie również parad oraz protestów. Parki powiatowe w tych dniach będą zamykane o 8 pm, a pokazy sztucznych ogni muszą być oglądane z domu lub z  samochodów. Należy przestrzegać 6 – cio stopowego dystansu oraz obowiązuje nakaz noszenia masek w miejscach publicznych .

“Tym, ktorzy będą łamać zakazy grozi kara do 500 dolarów i 180 dni w więzieniu” – powiedział burmistrz.

Gimenez ostrzegł również, że restrykcję mogą  zostać przedłużone, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie.

Broward County

Plaże będą zamknięte od 3 lipca do niedzieli, 5 lipca.

Osoby łamiące prawo podlegają karze 500 dolarów i do 60 dni w więzieniu, ponadto każdy, kto świadomie złamie prawo może zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów dziennie lub do 15 000 dolarów za każdy incydent.

Fort Lauderdale

Plaże będą  zamknięty od piątku 3 lipca do niedzieli 5 lipca

Palm Beach County

Najprawdopodobniej powiat Palm Beach zamknie także swoje plaże. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Burmistrz Dave Kerner powiedział w wywiadzie z CNN w niedzielę, że rozporządzenie zostanie ogłoszone prawdopodobnie w poniedziałek.

Powiat  Monroe

Plaże będą zamknięte od czwartku, 2 lipca do wtorku, 7 lipca.

W poniedziałek powiat Monroe, wraz z  Florida Keys, wydał komunikat prasowy informując, że wszystkie publiczne parki i plaże zostaną zamknięte w tym terminie.

AL

Nowe rozporządzenie Donalda Trumpa ułatwia osobom bez studiów znalezienie pracy w rządzie federalnym

 

Donald Trump: Do 10 lat więzienia za niszczenie pomników

Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię