Iran wydał nakaz aresztowania Donalda Trumpa

Jak donosi Al Jazeera, Iran wydał nakaz aresztowania Donalda Trumpa. Prokurator Ali Algasimehr domaga się od Interpolu, by ten umieścił Trumpa i 33 innych osób oskarżonych na liście z osobami ściganymi przez Interpol, których zatrzymanie jest najwyższym priorytetem. Według Prokuratora osoby te miały być zamieszane w atak z użyciem drona, w którym na początku stycznia zginął irański generał Kasem Sulejmani.

Prokurator z Teheranu, Ali Alqasimehr oświadczył w poniedziałek, że Trump i ponad 30 innych osób, które Iran oskarża o udział w ataku z 3 stycznia, w którym zginął gen. Sulejmani, musi zmierzyć się z zarzutami o „morderstwo i terroryzm” – podaje irańska agencja informacyjna ISNA.

Jak na razie Alqasimehr nie wskazał z nazwiska – poza prezydentem Donaldem Trumpem –  ani jednej z pozostałych oskarżonych osób. Podkreślił jednak, że Teheran będzie chciał postawić Trumpa przed sądem za atak w Bagdadzie, w którym zginął Sulejmani, nawet po tym jak Trump opuści już Biały Dom.

Gen. Sulejmani, jedna z najbardziej wpływowych postaci na irańskiej scenie politycznej, dowódca brygady Al-Kuds wchodzącej w skład irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, zginął w Bagdadzie w ataku amerykańskiego drona.

W odwecie za ten atak Iran ostrzelał bazy w Iraku, w których stacjonują amerykańscy żołnierze.

Interpol jak na razie nie skomentował sprawy.

Więcej o styczniowym ataku przeczytacie TUTAJ

Iran przysięga zemstę za zabójstwo generała Soleimaniego

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię