Prezydent A. Duda w Rypinie o frekwencji wyborczej i planach na przyszłość

Prezydent Andrzej Duda podziękował Polakom za udział we wczorajszych wyborach.

„Dziękuję za poświęcony czas, oddany głos, uwagę poświęconą Polsce i polskim sprawom” – podkreślił. Frekwencja, według cząstkowych danych, wyniosła 64,4 procent
Podczas kampanijnego spotkania z wyborcami w Rypinie, Andrzej Duda podkreślił, że udział w wyborach jest bardzo ważny. Zauważył też trend wzrostowy, jeśli chodzi o udział w głosowaniu.
„Jestem bardzo dumny z tego, że jestem prezydentem Rzeczypospolitej w czasach, kiedy frekwencja wyborcza w naszym kraju tak bardzo wzrasta we wszystkich wyborach. To pokazuje, że my Polacy bierzemy sprawy w swoje ręce, że traktujemy to poważnie, że naszą demokrację traktujemy poważnie” – wyjaśnił. Andrzej Duda dodał, że większa frekwencja pokazuje, że jako naród coraz bardziej czujemy, że nasz głos ma znaczenie. „I, że rzeczywiście poprzez swój głos kształtujemy Polskę i to jaka będzie w niej sytuacja, a przede wszystkim to w jakich warunkach będą żyły nasze dzieci, nasze wnuki, następne pokolenia” – podkreślił.
Odnosząc się do planów na przyszłość, powiedział, że w dalszym ciągu chce prowadzić politykę dyplomacji i gospodarki. Przemawiając, obiecywał m.in. wsparcie rodziny, gospodarki i emerytów oraz zapowiedział budowę silnego państwa i promocję naszego kraju za granicą. Zaapelował o poparcie w II turze.
„Proszę o wsparcie, proszę o jeszcze, proszę o mobilizowanie. Na razie jesteśmy w połówce. Wiecie państwo – chcemy mieć całość, ta całość już za niecałe 2 tygodnie. Proszę, żebyście państwo byli przez ten czas aktywni, proszę, żebyśmy razem poszli do tego wielkiego zwycięstwa, które jestem przekonany, podsumowując za pięć lat, będziemy mówili: „tak, to było wielkie zwycięstwo Polski, Polski, która znów przez 5 lat się rozwinęła” – argumentował.
Według danych z 99,77 procent komisji wyborczych Andrzej Duda wygrał I turę wyborów. Prezydenta poparło 8 milionów 412 tysięcy 183 wyborców, czyli 43,67 procent wszystkich głosujących. W II turze kandydat Prawa i Sprawiedliwości zmierzy się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim, który według wstępnych wyników uzyskał 5 milionów 845 tysięcy 164 głosy, czyli nieco ponad 30 procent.
II tura w niedzielę 12 lipca.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię