Zatrucia po zjedzeniu paczkowanej sałaty

Ponad 200 osób zatruło się paczkowaną sałatą, sprzedawaną w 8 stanach.

Po zjedzeniu pakowanej mieszanki sałat, 23 osoby trafiły do szpitala, a u 206 osób potwierdzono infekcje – podało amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jak donosi CDC, zatrucie wywołał pierwotniak Cyclospora.

Cyklospora jest mikroskopijnym pasożytem, który może powodować biegunkę trwającą od kilku dni do miesiąca lub dłużej. Objawy pojawiają się zazwyczaj po około tygodniu od spożycia skażonej żywności lub wody.

Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków ostrzega klientów, aby nie jedli niektórych  mieszanek sałatek sprzedawanych przez ALDI, HY-Vee i Jewel-Osco.

Dochodzenie wykazało, że mieszanki, które są  produkowane przez Fresh Express, były także sprzedawana w sklepach Walmart. Są  one sprzedawane pod różnymi markami w różnych sklepach.

W ALDI produkt był dostępny pod nazwą Little Salad Bar Brand – Garden Salad. Sprzedawana była w Arkansas, Indianie, Iowa, Illinois, Michigan, Minnesocie, Missouri, Dakocie Północnej, Dakocie Południowej i Wisconsin.

W sieci Hy-Vee dotyczy to wszystkich produktów sałatowych marki sklepowej, które były sprzedawane w Illinois, Iowa, Kansas, Minnesocie, Missouri, Nebrasce, Południowej Dakocie i Wisconsin.

W Jewel-Osco sałata była sprzedawana w Illinois, Indianie i Iowa pod nazwą Signature Farm Brand – Garden Salad.

W Walmart mieszanki pod marką Marketside Classic Iceberg Salad  były sprzedawana w Iowa, Michigan, Minnesocie, Nebrasce, Północnej Dakocie, Południowej Dakocie i Wisconsin.

Sklepy już wycofały produkty.  

Zgodnie w wytycznymi CDC, wszystkie osoby, które w ostatnim czasie zakupiły mieszanki sałat powinny sprawdzić, czy nie pochodzą one od wyżej wymienionych producentów. Jeśli ktoś zachoruje, należy skontaktować się z  lekarzem i poinformować  co spożywało się w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

CDC (Centers for Disease Control and Prevention)i FDA (U.S. Food and Drug Administration) kontynuują badania w celu ustalenia, czy jakiekolwiek  inne produkty są powiązane z zachorowaniami.

AL

Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

Iran przysięga zemstę za zabójstwo generała Soleimaniego

Nowe rozporządzenie Donalda Trumpa ułatwia osobom bez studiów znalezienie pracy w rządzie federalnym

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię