Kalifornia przywraca niektóre restrykcje

Kalifornia zamyka bary w Los Angeles i innych powiatach  ze względu na rosnąca liczbę przypadków  COVID-19. 

Gubernator Gavin Newsom wydał rozporządzanie, że bary w powiatach  Fresno, Imperial, Kern, Kings, San Joaquin i Tulare mają zostać zamknięte.

 

Newsom zaleciał również zamknięcie barów w Contra Costa, Riverside, Sacramento, San Bernardino, Santa Barbara, Santa Clara, Stanislaus i Ventura.

„Kalifornijczycy muszą zachować czujność wobec tego wirusa” – powiedział Newsom w oświadczeniu. „COVID-19 nadal krąży w Kalifornii, a w niektórych częściach stanu, rośnie w siłę. Dlatego tak ważne jest, abyśmy ograniczyli rozprzestrzenianie się wirusa w tych hrabstwach, które odnotowują największy wzrost”.

Decyzja zapadła po tym, jak stan ogłosił w sobotę prawie 6 tysięcy nowych przypadków. W Kalifornii  do tej pory zanotowano ponad 222 tysiące infekcji, zmarło 5900 osób .

Lista powiatów, w których obowiązuje rozporządzanie, została sporządzona na podstawie codziennych raportów o rozprzestrzenianiu się wirusa.

Powiat Los Angeles, który tylko w poniedziałek zgłosił 2900 nowych infekcji ogłosił również zamknięcie plaży. 

Jest to największy dobowy przyrost infekcji w tym powiecie od początku pandemii.

„Zamknięcie plaż i zakaz pokazów sztucznych ogni podczas tego ważnego letniego weekendu był niezwykle trudną decyzją, ale to odpowiedzialna decyzja, aby chronić zdrowie publiczne i chronić naszych mieszkańców przed śmiertelnym wirusem” – powiedziała Barbara Ferrer, dyrektor ds. zdrowia publicznego powiatu.

AL

Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

Illinois: Coraz lepsze dane dotyczące COVID-19. Najniższa liczba zgonów od miesięcy

 

Teksas wstrzymuje otwieranie gospodarki. Stany przywracają obowiązkowe maski

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię