Na ulicach Chicago „zaroi się” od policji

Szef chicagowskiej policji wdeleguję dodatkowych oficerów na ulice Chicago, aby w długi weekend uniknąć wysokiej skali przemocy jaka miała miejsce w ostatnim czasie. 

Nie zrobiliśmy tego w ostatni weekend i w Memoriał Day weekend” – powiedział David Brown o dwóch weekendach, które zakończyły się postrzeleniem 111 osób, w tym 24 śmiertelnie. „W ten weekend… będziemy mieli 1200 dodatkowych gliniarzy każdego dnia od czwartku do niedzieli.”

David Brown objął stanowisko w czasie kiedy, podczas pandemii starano się uwolnić jak najwięcej więźniów, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa. Od 1 maja do 1 czerwca liczba osadzonych w więzieniu Cook County zmniejszyła się o ponad 16000 osób.

Brown wezwał system sądownictwa karnego o pomoc w zatrzymaniu agresywnych przestępców, aresztowanych pod zarzutem posiadania narkotyków i broni w więzieniu przez okres na czas świątecznego weekendu.

„Błagamy (systemem sądowym), aby trzymać ich w więzieniu na weekend” –  powiedział, wyjaśniając, że osoby aresztowane za handel lub kupowanie narkotyków na ulicach nie mogą być oskarżone o przestępstwa z użyciem przemocy, ale taka działalność często prowadzi do walk z bronią pomiędzy gangami.

Nie ma wątpliwości, że nadchodzący długi weekend będzie testem dla Browna, gdyż od czasu kiedy został nominowany na swoje stanowisko tylko w ciągu weekendu świętowanego z okazji Dnia Pamięci postrzelono 49 osób,w tym 10 śmiertelnie. Było to powszechnie postrzegane jako jego porażka.

Podczas gdy burmistrz Lori Lightfoot  zazwyczaj niechętnie krytykuj na tak wczesnym etapie kadencji, tym razem padły ostre słowa: „To była porażka i bez względu na to, jaka jest strategia, to nie zadziałało” – powiedziała wtedy dziennikarzom Lightfoot.

Wyjątkowo brutalny okazał się również weekend, podczas którego świętowano dzień ojca, postrzelono wówczas ponad 100 osób,w tym 14 osób śmiertelnie.

 

AL

Najlepsze szpitale dziecięce w USA

Kolejne spięcie na linii Lightfoot – Trump

Nowe rozporządzenie Donalda Trumpa ułatwia osobom bez studiów znalezienie pracy w rządzie federalnym

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię