Najsłynniejszy cyrk świata ogłasza bankructwo

Firma Cirque du Soleil, tworząca znane na całym świecie widowiska cyrkowe, złożyła wniosek o bankructwo.

Powodem bankructwa jest pandemia koronawirusa, przez którą od trzech miesięcy nie odbywają się żadne spektakle. Cirque du Soleil zwolnił już około 3500 pracowników.

Przez ostatnie 36 lat Cirque du Soleil był bardzo udaną i dochodową organizacją – powiedział Daniel Lamarre, CEO Cirque du Soleil Entertainment Group. „Jednak przy zerowych przychodach od czasu przymusowego zamknięcia wszystkich naszych programów z powodu COVID-19 kierownictwo musiało działać zdecydowanie, aby chronić przyszłość firmy.:

Cirque de Soleil (Cyrk Słońca) to najsłynniejsza cyrk świata, jedyny o globalnym zasięgu. Znani są z nietuzinkowych, tematycznych i niejednokrotnie magicznych widowisk.

Jego długi szacowane są na niemal miliard dolarów. Firma zamierza zrestrukturyzować swój dług. Po złożeniu wniosku firma zlicytuje swój majątek, a wśród licytujących będą największe fundusze wspierające dotąd biznes Cirque de Soleil. To firmy m.in. z USA, Chin i Kanady. Planują pozyskać w ten sposób 420 milionów dolarów.

Firma otrzymała także dodatkowe fundusze w wysokości 300 milionów dolarów na „wsparcie pomyślnego ponownego uruchomienia, zapewnienie płacy pracownikom i partnerom, u których Cirque du Soleil ma zobowiązania” – napisano w komunikacie.

Cześć z tej kwoty zostanie przeznaczona na spłatę długów, a reszta na rozruch dalszej działalności.

AL
źródło:CNN, Business Insider

Donald Trump zatwierdził plan wycofania części wojsk z Niemiec

Kolejne spięcie na linii Lightfoot – Trump

Donald Trump zatwierdził plan wycofania części wojsk z Niemiec

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię