USA: Koronawirus wymknął się spod kontroli? Będzie po 100 tys. zakażeń dziennie?

An infected patient in quarantine lying in bed in hospital, coronavirus concept.

Stany Zjednoczone „podążają w złym kierunku” – ostrzegł we wtorek główny epidemiolog kraju Anthony Fauci. Zwrócił uwagę, że niedługo USA może notować nawet do 100 tys. zakażeń dziennie.

Obecnie w USA obserwuje się przyrosty nowych przypadków w granicach 40 tys. dziennie. Dr Fauci, podczas wtorkowej konferencji prasowej powiedział, że „nie będzie zaskoczony, jeśli ta liczba zwiększy się do 100 tys. dziennie”

„Jestem bardzo zaniepokojony tym, co teraz się dzieje, szczególnie w czterech stanach” powiedział na przesłuchaniu senackiej komisji ds. zdrowia, edukacji, pracy i emerytur.  Infekcje gwałtownie rosną, głównie na zachodzie i południu kraju. Najgorsza sytuacja panuje na Florydzie, Teksasie, Kalifornii i Arizonie.

Dr Fauci i inni eksperci ds. zdrowia publicznego powiedzieli, że jeśli Amerykanie chcą wrócić do normalnych zajęć, takich jak chodzenie do szkoły  będą musieli zacząć stosować się do kluczowych zaleceń.
„Czuję, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby dzieci wróciły do szkoły” – powiedział Fauci.

Wyraził również zaniepokojenie tym, że w ostatnim czasie wielu Amerykanów przestało unikać zgromadzeń, często nie zabierając z domu maseczek ochronnych. Będziemy mieli przez to dużo problemów „– ocenił.

Fauci zaapelował, by nie gromadzić się w lokalach. „Spotykanie się w barze, w środku lokalu, to zły pomysł. Naprawdę musimy przestać to robić” 

Model Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle przewiduje, że do jesieni liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych Covid-19 może w USA wzrosnąć do 175 tys.

AL

Kolejne spięcie na linii Lightfoot – Trump

Kolejne spięcie na linii Lightfoot – Trump

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię