Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają rejsy dalekodystansowe

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają rejsy dalekodystansowe. Spółka poinformowała, że od lipca samoloty przewoźnika będą latać do Kanady, Tokio i Seulu.

Już teraz samoloty polskiego przewoźnika latają do Toronto – od trzech do siedmiu razy w tygodniu. Od piątku, 3 lipca zostaną wznowione regularne rejsy do Seulu – od dwóch do pięciu razy w tygodniu, a także do Tokio – od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane będą z Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo od 20 lipca, LOT uruchomi także połączenie Budapeszt – Seul, oferowane raz w tygodniu.

Po dodaniu nowych lotów dalekodystansowych, rozkład rejsów międzynarodowych LOT-u na lipiec i sierpień obejmie ponad 70 kierunków, z czego ponad 30 oferowanych w ramach wakacyjnej siatki połączeń.

Pełna siatka około 250 rejsów tygodniowo dostępna jest z Lotniska Chopina w Warszawie. Rejsy oferowane w ramach wakacyjnej oferty obejmują też porty regionalne – z bezpośrednich połączeń z wybranymi wakacyjnymi kierunkami skorzystają pasażerowie podróżujący z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Katowic i Lublina.
Już od lipca do rozkładu powrócą także cztery połączenia krótkodystansowe do Londynu, Tirany, Czarnogóry, Odessy i do Kijowa.

Jak podaje Business Insider Polska przewoźnik na razie nie ogłasza powrotu rozkładowych połączeń do USA.

„Dążymy do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia dalekodystansowych rejsowych lotów pasażerskich także do Stanów Zjednoczonych. Jednakże musimy brać pod uwagę restrykcyjne przepisy obowiązujące w tym kraju w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2” – podał Business Insider Polska, który powołuje się na odpowiedz z biura prasowego przewoźnika.

Przedstawiciele PLL LOT podkreślają,  że Stany Zjednoczone utrzymują obostrzenia dotyczące możliwości przekraczania granicy. „Obecnie prawo wjazdu na teren USA mają przede wszystkim obywatele tego kraju, ich rodziny oraz osoby posiadające Zieloną Kartę, a rejsy uruchamiane od 1 lipca mają charakter rejsów specjalnych, znanych z ubiegłych miesięcy” – czytamy dalej.

 

AL

źródło: Business Insider Polska, IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię