Ważna informacja dla Polaków. Powrót do kraju bez kwarantanny

0
2024

Od 3 lipca zniesiony zostaje wymóg 14-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Z obowiązku izolacji będą zwolnieni obywatele Polski, a także państw UE, EOG, EFTA i Szwajcarii oraz ich małżonków i dzieci.

Polacy przylatujący do Polski spoza Unii Europejskiej, nie muszą już przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Rząd wydał w tej sprawie rozporządzenie. Obowiązuje ono od 3 lipca.

“Analiza sytuacji epidemicznej w Polsce pozwala na generalne wykreślenie obywateli Rzeczypospolitej Polskiej z zakresu obowiązywania przedmiotowego rozporządzenia i zaprzestanie kierowania ich, po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE, na obowiązkową kwarantannę” – czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia, którego projekt wcześniej zamieszczono na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Kto wjedzie do Polski bez kwarantanny?

  • Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • studenci, uczestnicy  studiów  podyplomowych,  kształcenia  specjalistycznego i innych  form  kształcenia,  a także doktoranci  kształcący  się w Polsce,
    naukowcy prowadzących badania naukowe lub prace rozwojowe
  • Dodatkowo z listy osób zwolnionych z obowiązku odbycia kwarantanny po przylocie do Polski samolotem skreślono pasażerów samolotów  z lotniska położonego na terytorium Ukrainy. Argumentem podanym w uzasadnieniu tej zmiany jest skala rozwoju epidemicznego na terytorium Ukrainy.

 

AL

źrodło:Prawo.pl, Business Insider

Gdzie w Illinois można obejrzeć pokazy fajerwerków i na jakich zasadach?

W USA powstał zespół do spraw ochrony pomników

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię