Czy Georgia i Teksas ponownie zamkną swoje gospodarki?

0
382
Sick man of corona virus or grippe looking through the window and wearing mask protection and recovery from the illness at home.

Teksas i Georgia to kolejne amerykańskie stany, które przywracają część restrykcji związanych z koronawirusem. 

Według najnowszych danych w ciągu minionej doby w USA stwierdzono 67 tysięcy infekcji  Liczba osób hospitalizowanych na COVID-19, która niedawno spadła poniżej 30 tysięcy, wzrosła do prawie 50 tysięcy. Z południowych stanów takich jak Teksas, Floryda czy Arizona docierają informacje o przepełnionych szpitalach i długich kolejkach do testów.

Gubernator Teksasu Gregg Abbott wydał nakaz noszenia masek i zapowiedział możliwość ponownego zamrożenia gospodarki.

Burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms poinformowała, że przygotowuje ponowne wydanie nakazu pozostania w domach.

“W oparciu o wzrost liczby przypadków COVID-19 i dane , zgodnie z zaleceniami naszego Komitetu Doradczego ds. Wznowienia Otwarcia, Atlanta powróci do Fazy I naszego planu wznowienia otwarcia”, powiedział Bottoms w WSB-TV. “Georgia otworzyła się ponownie w sposób lekkomyślny, a mieszkańcy naszego miasta i stanu odczuwają tego konsekwencje.”

Jednak gubernator Georgii Brian Kemp napisał na Twitterze że rozkazy burmistrza były tylko zaleceniami: “Dzisiejsze działania burmistrz Bottoms to tylko wskazówki – zarówno niewiążące, jak i prawnie niewykonalne”. Jak wyraźnie stwierdzono w moim rozporządzeniu wykonawczym,  żadne lokalne działania nie mogą być mniej lub bardziej restrykcyjne, a zasada ta obowiązuje na terenie całego stanu. Jeśli burmistrz rzeczywiście chce spłaszczyć krzywą w Atlancie, powinna zacząć egzekwować ograniczenia stanowe, czego nie robiła”

W piątek w Georgii piątek odnotowano prawie 5 tys. nowych infekcji. Znajdujący się w centrum Atlanty kompleks konferencyjny przekształcono w tymczasowy szpital.

 

W Stanach Zjednoczonych epidemia nie ustępuje – rośnie liczba infekcji, hospitalizacji oraz ofiar śmiertelnych.

W ostatnim tygodniu liczba infekcji wzrosła w 29 z 50 amerykańskich stanów. Od początku epidemii koronawirusa stwierdzono u ponad 3 milionów Amerykanów. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekroczyła 133 tysiące.

 

AL

źródło: businessinsider.com, WSB- tv, IAR

Chicago ogłasza nowe godziny otwarcia barów i restauracji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię