Ostatni dzień głosowania korespondencyjnego w USA

0
129

Dziś w Stanach Zjednoczonych ostatni dzień głosowania korespondencyjnego w II turze wyborów prezydenta Rzeczpospolitej. Pakiety wyborcze wysłane przez mieszkających w USA Polaków napływają do konsulatów od kilku dni. Liczba zarejestrowanych do głosowania w USA przekroczyła 46 tysięcy.

Ze względu na różnicę czasu w Stanach Zjednoczonych, dzień wyborów przypada w sobotę. Działa tu dziewięć obwodowych komisji wyborczych – trzy w Chicago, trzy w Nowym Jorku i po jednej w Waszyngtonie, Los Angeles i Houston.

Jeszcze dziś będą one przyjmowały dostarczone przez listonoszy pakiety wyborcze. W największych skupiskach Polonii – Chicago i Nowym Jorku dziś będzie można samemu przynieść do komisji karty do głosowania. “Wiemy, że wiele osób w naszym okręgu będzie chciało osobiście dostarczyć głosy. Taka możliwość będzie od godziny 7 am  do 9 pm ” – informuje konsul generalny w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Konsul przypomina, że w Nowym Jorku cały czas obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego z powodu koronawirusa. Dla wyborców przygotowano więc specjalną “wyrzutnię”, która umożliwi przekazanie głosu bez konieczności osobistego kontaktu z pracownikami konsulatu lub członkami komisji. W Chicago również można dostarczać pakiety bezpośrednio do Konsulatu do godziny 9 pm, w sobotę.

Do głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich na terenie USA zarejestrowały się 34 tysiące Polaków. W drugiej- o dwanaście tysięcy więcej.

 

IAR,Ameryka po polsku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię