Czy pieniądze dają szczęście? Naukowcy znaleźli odpowiedź!

Do tej pory byliśmy okłamywani. Pieniądze mogą przynieść szczęście!

Najnowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z San Diego State University wykazało korelację między szczęściem a dochodem. Wyższy dochód większe szczęście. Badanie również pokazało, że nie tylko pieniądze dają szczęście. Wyższe wykształcenie też daje ludziom więcej szczęścia. Oba czynniki, dochód i wykształcenie, stoją za lepszym statusem społeczno-ekonomicznym. Lepszy status, większe szczęście.

Korzystając z danych General Social Survey, jednego z najdłużej trwających badań osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych, psycholog Jean Twenge i A. Bell z Cooper Lynn University zbadali dane dotyczące 44 198 dorosłych Amerykanów zebrane w latach 1972-2016. Wyniki pokazują, że im więcej ktoś zarabia, tym bardziej jest szczęśliwy. Różni się to od wcześniejszych badań, w których stwierdzono, że szczęście osiągnęło równowagę po osiągnięciu rocznego dochodu w wysokości 75 000 dolarów. „Byłem zaskoczony, że dochód był tak silnie związany ze szczęściem i że szczęście nie osiągnęło plateau przy wyższych dochodach. Badania te sugerują, że więcej pieniędzy oznacza więcej szczęścia, nawet po zaspokojeniu podstawowych potrzeb” powiedział Twenge.

Badania wykazały również, że szczęście jest teraz silniej związane z dochodami niż było to w latach 70. i 80. Pokazuje to, że pieniądze dzisiaj liczą się bardziej niż kilka dekad temu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię