Nauka zdalna, tradycyjna czy mieszana? Dystrykty ogłaszają swoje plany

Z powodu rosnącej liczny zakażeń, dystrykty szkolne w całym kraju są zmuszone do ponownego zweryfikowania planów dotyczących otwarcia szkół.

W związku z pojawianiem sprzecznych opinii, niektóre większe okręgi przestawiły wstępne plany ponownego otwarcia.

Los Angeles i San Diego

Los Angeles Unified School District i San Diego Unified School District ogłosiły w poniedziałek, że od sierpnia szkoły nie wznowią zajęć tradycyjnych, a uczniowie pozostaną przy nauce zdalnej.
Kurator Dystryktu Szkół w Los Angeles Austin Beutner przekazał, że szczegółowe informacje dotyczące początku roku szkolnego zostaną udostępnione “w nadchodzących tygodniach” a, “celem jest powitanie uczniów z powrotem do szkoły tak szybko jak tylko będzie to dla nas bezpieczne i właściwe”. Dystrykt LA jest drugim co do wielkości w kraju.

Kilka dni po temu United Teachers Los Angeles, który reprezentuje 35 tys. nauczycieli w dystrykcie szkolnym w Los Angeles, wezwał szkoły do pozostania wyłącznie przy nauce zdalnej.
“Nadszedł czas by zająć stanowisko przeciwko niebezpiecznej, antynaukowej agendzie Trumpa, która naraża życie naszych członków, naszych uczniów i naszych rodzin na niebezpieczeństwo”, powiedziała w oświadczeniu Prezydent UTLA Cecily Myart-Cruz. “Wszyscy chcemy fizycznie otworzyć szkoły i wrócić do naszych uczniów, ale życie wisi na włosku. Bezpieczeństwo musi być priorytetem.”

Decyzja o zamknięciu szkół w Los Angeles i San Diego jest sprzeczna z rosnącą presją ze strony rządu federalnego, aby otworzyć szkoły jak najszybciej.

Nowy Jork

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił swój plan ponownego otwarcia szkół dla największego dystryktu szkolnego w kraju. Zajęcia będą odbywać się w trybie mieszanym, od jednego do trzech dni tradycyjnie, a reszta programu będzie realizowana zdalnie.
W poniedziałek gubernator Andrew Cuomo poinformował, że aby zezwolić na zajęcia w tradycyjnej formie, region musi znajdować się w 4 fazie  ponownego otwarcia. Cuomo przekazał, że ostateczna decyzje o ponownym otwarciu szkół zostaną podjęte w pierwszym tygodniu sierpnia.

Nashville

Szkoły publiczne w Nashville ogłosiły, że nie wrócą do nauki tradycyjnej co najmniej do długiego weekendu wrześniowego (Labor Day Weekend).
Co prawda w zeszłym miesiącu, Nashville ogłosiło, że planuje wznowić naukę w trybie mieszanym ( nauczanie tradycyjne + zdalne), jednak, biorąc pod uwagę najnowsze dane dotyczące koronaawirusa, urzędnicy obawiają się powrotu do tradycyjnego nauczania od 4 sierpnia “Nie jestem ekspertem w dziedzinie zdrowia publicznego, ale coraz bardziej czuję się niekomfortowo z danymi , które do nas napływają”, powiedział Adrienne Battle, dyrektor Metro Nashville Public Schools, na konferencji prasowej 9 lipca.
Battle zauważyła, że w ostatnim tygodniu rejon zanotował “jedne z najgorszych dziennych numerów” od od początku pandemii.

Atlanta

Kurator Szkół Publicznych w Atlancie Lisa Herring ogłosiła w poniedziałek, że szkoły publiczne w Atlancie na razie będą kontynuować naukę zdalna. Zgodnie z propozycją Herring, początek roku szkolnego zostanie przesunięty z 10 na 24 sierpnia.

Pierwsze dwa tygodnie sierpnia zostaną wykorzystane na wstępne planowanie dla nauczycieli. Tydzień od 17 do 21 sierpnia będzie zagospodarowany na przygotowanie się zarówno nauczycieli jak i uczniów do nowego roku szkolnego, przewiduje zorganizowanie wirtualnych spotkań w małych grupach, co umożliwi poznanie dzieciom swoich nauczycieli. Sytuacja w Atlancie w miarę upływu roku szkolnego będzie nadal monitorowana i poddawana ponownej ocenie.

Biuro kuratora Atlanty podzieliło się podczas poniedziałkowego spotkania wynikami ankiety przeprowadzonej wśród rodziców i nauczycieli na temat ich gotowości do powrotu. Ankieta została przeprowadzona 30 czerwca. Zdaniem kuratora, 37% respondentów chce, aby szkoła była w pełni wirtualna, a 57%, aby model nauczania był zgodny z zaleceniami zdrowotnymi. Sondaż wykazał również, że 72% nauczycieli i 67% kierowców autobusów czuło by się nieco nieswojo wracając do pracy osobiście.

Miami

Okręg Szkół Publicznych powiatu Miami-Dade, który jest obecnie w Fazie 1 ponownego otwarcia, nie może oferować tradycyjnego nauczania, dopóki region nie wejdzie w Fazę 2. Dystrykt poprosił rodziców i opiekunów o podjęcia decyzji w jaki sposób uczniowie powinni kontynuować naukę- tradycyjnie, zdalnie czy łącząc te dwa modele. Opinie te muszą być złożone w dystrykcie do 15 lipca.
Kurator publicznych szkół Miami Dade, Alberto Carvalho stwierdził, że jego dystrykt stoi przed wyzwaniem .“Kwestia zdystansowania społecznego w każdej szkole w Miami-Dade, Broward lub Palm Beach lub innych dzielnicach może być trudna do osiągnięcia”, powiedział Carvalho podczas wystąpienia w NBC “Meet the Press”.

Mimo, że miasto rozważa mieszany model nauczania, tradycyjnego i zdalnego, gubernator Ron DeSantis naciska na ponowne otwarcie szkół, argumentując, że jeżeli Walmart i Home Depot mogą być otwarte,  to szkoły szkoły również powinny.
“Spędziliśmy miesiące, mówiąc, że są pewne rzeczy, które są niezbędne – restauracje szybkiej obsługi , Walmart, Home Depot.(…) ale jeśli to wszystko jest niezbędne, to edukowanie naszych dzieci jest też absolutnie niezbędne” – powiedział 10 lipca gubernator Republiki.
Komisarz ds. edukacji na Florydzie,  Richard Corcoran wydał  6 lipca nadzwyczajny nakaz   zgodnie z którym wszystkie szkoły  mają być otwarte “co najmniej pięć dni w tygodniu dla wszystkich”. Pokazuje to, że priorytetem dla stanu jest skłonienie uczniów do nauki tradycyjnej.

Detroit

W poniedziałek Szkoły Publiczne w Detroit wznowiły zajęcia letnie. Detroit będzie oferować zarówno naukę tradycyjną oraz zdalną – rodzice będą mogli zdecydować, jaki model preferują.

Od semestru letniego w szkołach będzie obowiązywał szereg zasad bezpieczeństwa. Będzie wymóg noszenia masek zarówno przez uczniów i personelu, przestrzegania dystansu społecznego oraz mierzenie temperatury.  Sale lekcyjne i autobusy będą poddawane codziennej dezynfekcji.
Kurator Nikolai Vitti powiedział, że widzi “rozpaczliwe zapotrzebowanie na naukę twarzą w twarz”.
“Nauka online nie była idealna, a nasze dzieci pozostają w tyle”, powiedział w wywiadzie z CNN .

Dallas

Kurator Dallas Independent School District , Michael Hinojosa wyraził rosnącą obawę co do ponownego otwarcia szkół od połowy sierpnia.
“Planowaliśmy to na jakiś czas, więc początkowo myślałem, że będziemy gotowi, ale zaczynam mieć wątpliwości co do tego, czy uda nam się to zrobić od 17 sierpnia”, powiedział Hinojosa  w zeszłym tygodniu.
Dallas Independent School District tweetował, że kuratorium “zbierze się jeszcze w tym miesiącu na specjalnym spotkaniu, podczas którego administracja może przedstawić zalecenia dotyczące alternatywnej daty rozpoczęcia roku szkolnego 2020-2021″.
Pierwotnie Agencja Edukacyjna W Teksasie opublikowała swój plan ponownego otwarcia szkół, określając, że rodziny będą miały możliwość  wyboru nauki tradycyjnej lub zdalnej.

Dystrykt szkolny w Chicago, który jest jednym z największych w kraju nie przestawił jeszcze planu ponownego otwarcia. Burmistrz, Lori Lihgtfoot zapewniła, że plan zostanie przestawiony wkrótce. 

 

AL

źródło:CNN

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię