Lori Lightfoot przywraca ograniczenia w Chicago

W związku z ostatnimi wzrostami liczby zakażeń w Chicago, burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła, że miasto ponownie wprowadzi niektóre ograniczenia dotyczące barów, restauracji, siłowni i innych przedsiębiorstw.

“Zrobiliśmy ogromne postępy w Chicago, aby powstrzymać  rozprzestrzenianie się wirusa, w ochronie naszego systemu opieki zdrowotnej i ratowaniu życia, generalnie wirus znajduje się pod kontrolą. Ale znów obserwujemy stały wzrost liczby nowych przypadków. Chociaż nie znajdujemy się w pobliżu liczb ze szczytu pandemii, nikt z nas nie chce tam wracać i uważamy, że te restrykcje pomogą nam ograniczyć jej dalszy rozwój”. -umotywowała swoją decyzję burmistrz Chicago.

Nowe zasady wejdą w życie o w piątek, 24 lipca o północy i obejmą:

  • Bary, tawerny, browary i inne miejsca, w których serwowany jest alkohol nie będą już mogły obsługiwać klientów w pomieszczeniach zamkniętych, alkohol będzie mógł być serwowany tylko w ogródkach. Nowe rozporządzenie nie dotyczy restauracji, które serwują jedzenie. Jednak maksymalna liczba osób siedzących przy stolikach została obniżona do 6.
  • Na zajęciach fitness w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 10 osób.
  • Zakazane zostanie wykonywane usługi kosmetycznych, które wymagają ściągania masek, takich jak “faciale” oraz golenie.
  • Właściciele oraz zarządcy apartamentów są proszeni o ograniczanie zapraszanej ilości gości do 5 osób – tak aby unikać dużych spotkań i przyjęć w pomieszczeniach zamkniętych.

Jak podaje Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego miasto przeniosło się z powrotem do stanu wysokiego ryzyka, po tym jak przez siedem dni z rzędu, średnia zachorowań wynosiła powyżej 200 przypadków dziennie. Jak wynika z danych największy wzrost liczby przypadków COVID-19 notuję się wśród młodych ludzi w wieku 18-29 lat, którzy są częstymi bywalcami barów i nie przestrzegają dystansu społecznego. Podczas weekendu inspektorzy miejscy ukarali grzywna kilkanaście barów za nieprzestrzeganie zasad.

Gubernator stanu Illinois, JB Pritzker wspiera decyzję miasta.

“Chcę pochwalić lokalnych liderów za podjęcie działań mających na celu utrzymanie bezpieczeństwa mieszkańców, stan popiera te wysiłki” – powiedział Pritzker.

 

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/07/21/trump-noszenie-maski-jest-przejawem-patiotyzmu/

 

Najlepsze szpitale dziecięce w USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię