Czy Chicago obejmie kwarantanną osoby przyjeżdżające z Wisconsin?

0
662

Chicago wprowadziło obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla powracających ze stanów o wysokim wskaźniku zachorowań na koronawirusa. Na listę wkrótce może trafić Wisconsin. 

Do tej pory rozporządzenie objęło takie stany jak: Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Luizjana, Mississippi, Karolina Północna, Nevada, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee, Teksas, Utah oraz Kansas.

Urzędnicy miejscy nie wykluczają, że ze względu na znaczny wzrostu liczby zachorowań w Wisconsin, nakaz może wkrótce objąć przyjeżdżających z tego stanu. Biorąc pod uwagę, że jest to lubiany i często obierany kierunek na wakacyjne czy weekendowe wyjazdy, w znacznym stopniu może pokrzyżować plany urlopowe.

“Miasto uważnie monitoruje rozprzestrzenianie się COVID-19 w innych regionach kraju, w tym w sąsiednich stanach, takich jak Wisconsin, gdzie liczba przypadków jest bardzo bliska temu, aby wprowadzić dla powracających z tego stanu kwarantanne” – powiedziała Lori Lightfoot.

Lista stanów z których przyjezdni muszą poddać się kwarantannie jest aktualizowana w każdy wtorek.

W poniedziałek w Wisconsin zanotowano 703 nowe przypadki koronaawirusa, co łącznie daje 43 018 potwierdzonych infekcji od początku pandemii. W stanie odnotowano 846 zgonów spowodowanych wirusem. W niedzielę i w poniedziałek odsetek pozytywnych wyników testów wyniósł tam nieco ponad 10%.

 

AL

Wracasz do Chicago? Sprawdź, kiedy trafisz na kwarantannę (nowa lista stanów)

Agenci federalni na ulicach Chicago? Burmistrz nie wyraża zgody

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię