Black Lives Matter składa pozwy przeciwko chicagowskiej policji oraz rządowi federalnemu

0
740

Black Lives Matter Chicago składa pozwy przeciwko chicagowskiej policji (CPD), organizacji Fratelnal Order of Police (FOP), która zrzesza blisko 13 tys. policjantów oraz przeciwko rządowi federalnemu.

Jeden z pozwów ma celu zablokowanie wysłania do Chicago przez rząd federalny dodatkowych agentów do Chicago. Członkowie Black Lives Matter  twierdzą, że jeśli agenci przyjadą do miasta to może dojść do podobnych starć, jakie miały miejsce w Portland.

Grupa złożyła również pozew, przeciwko chicagowskiej policji, który nakazywałby zaprzestania używania nadmiernej siły przez funkcjonariuszy. Za przykład naużywania siły wskazują oni piątkowy protest, podczas którego policja i protestujący starli się na wiecu przed pomnikiem Krzysztofa Kolumba w Grant Park. Podczas, gdy policja twierdzi, że protestujący zaatakowali kilku funkcjonariuszy,  Black Lives Matter Chicago utrzymuję, że ich członkowie zostali napadnięci, pobici pałkami, aresztowani oraz użyto przeciwko nim gazu.

Kolejny pozew jest skierowany przeciwko organizacj Fratelnal Order of Police(FOP) i jej prezydentowi. Zarzucają im łamanie prawa do pierwszej poprawki oraz wzywanie interwencji sił federalnych do Chicago, a według ugrupowania ostatnie czego miasto potrzebuje to więcej policji.

“Próbują stłumić nasz prawy gniew, a my nie będziemy stłumieni będziemy kontynuować walkę, którą walczyliśmy od dwóch miesięcy i nie przestaniemy” powiedziała Aislinn Pulley, założycielka Black Lives Matter Chicago.

Dodatkowo Black Lives Matter Chicago żąda od przywódców miasta, aby ograniczyli wydatki policję. Chcą, aby pieniądze te trafiły na edukację oraz do instytucji zajmujących się zdrowiem psychicznym i terapiami, co w rezultacie pomoże zmniejszyć przemoc. Uważają, że więcej policji nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

AL

Kobieta wyrzucona z samolotu za brak maski. Zobaczcie reakcję pasażerów (WIDEO)

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

Czy w Illinois zostaną przywrócone restrykcje?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię