5 miliardów dolarów wsparcia dla domów opieki

0
227

Prezydent Donald Trump zapowiedział dodatkowe wsparcie dla domów spokojnej starości, gdzie koronawirus sieje największe spustoszenie.

W środę zapowiedział, że jego administracja przeznaczy 5 miliardów dolarów na pomoc w walce z koronawirusem dla domów opieki w całym kraju. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu prezydent Donald Trump mówił, że koronawirus jest najgroźniejszy dla osób starszych. W USA ponad połowa ofiar śmiertelnych to osoby, które ukończyły 78 lat.  Prezydent zapowiedział zwiększenie liczby testów w domach spokojnej starości. W najbliższym czasie ośrodki te otrzymają 50 tysięcy urządzeń do przeprowadzania testów, które dają wynik w ciągu 15 minut.

„Chciałbym skierować słowa wsparcia i nadziei do wszystkich seniorów, którzy cierpią z powodu izolacji. Ale na końcu tunelu jest światło, widzimy je już, dotrzemy tam bardzo szybko” – zapewniał.

Pakiet pomocy jest częścią planu przewidującego finansowanie testów dla personelu domów opieki, dostarczanie władzom stanowym co tydzień list wszystkich placówek ze zwiększoną liczbą przypadków Covid-19 oraz oferowanie personelowi szkoleń i innych form wsparcia. Jak zauważyła Agencja Associated Press, Donald  Trump ogłosił plan pomocy dla seniorów, po tym  po tym jak podobny plan zaprezentował jego rywal Joe Biden.

Pandemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych nie słabnie. Liczba hospitalizacji wzrosła do poziomu z początku kwietnia, rośnie liczba infekcji i ofiar śmiertelnych. Ponad 70 tysięcy nowych infekcji stwierdzono w USA w ciągu ostatniej doby. Liczba hospitalizacji sięgnęła 60 tysięcy, a szpitale na południu kraju zapełniły się pacjentami. Rośnie też liczba zgonów, minionej doby z powodu Covid-19 zmarło ponad 1100 osób.

Donald Trump przywrócił briefingi w Białym Domu w sprawie koronawirusa. Prezydent stara się pokazać,  że poważnie podchodzi do problemu. Sondaże pokazują bowiem, że większość Amerykanów uważa, że bagatelizował zagrożenie i nie podjął koniecznych kroków w walce z epidemią.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię