Chicago: Manifestacja grupy wspierającej policję “Back the Blue”

0
947

W sobotę w Chicago odbyła się demonstracja “Back the Blue”, zorganizowana przez osoby wspierające działania policji.

Odbyła się w parku Granta, w pobliżu miejsca, gdzie jeszcze do piątku w nocy stał pomnik Krzysztofa Kolumba. Kilkuset pro-policyjnych demonstrantów biorących udział w marszu “Back the Blue” stanęło twarzą w twarz z kontr- protestującą grupą “Black Live Matters” , która żąda od miasta zmniejszenia funduszy na policję i przeznaczenie ich na programy opieki społecznej. Sprzeciwiają się oni również obecności agentów federalnych w mieście.

“Czujemy, że policja jest mocno przeinwestowana i chcemy, aby zlikwidowali policję i zainwestowali w społeczności” – powiedział protestujący jeden z kontrprotestujących.

Podczas demonstracji dwóch odrębnych grup o skrajnie różnych poglądach, policja starała się utrzymać porządek, stając pośrodku.  W razie gdyby doszło do zamieszek, dodatkowi oficerowie pozostawali w pogotowiu.

Obie grupy reprezentują bardzo różne poglądy nie tylko na temat policji, ale również zdemontowanych w tym tygodniu pomników Kolumba. “Back the Blue” nazwała usunięcie pomników włoskiego odkrywcy “wstydem”, podczas gdy kontr-protestujący chwalili ich usunięcie, wyrażając obawy, że może to być tylko tymczasowe.

 

Około godziny po zakończeniu manifestacji “Back the Blue”, rozpoczął się wiec “Black Lives Matter” W sobotę po południu odbyło się też kilka innych demonstracji, w innych częściach miasta.

AL

żródło:Twitter: @MarParNews/@JesseDamiani

Chicago: Pomniki Krzysztofa Kolumba usunięte z parku Granta i Arrigo

Black Lives Matter składa pozwy przeciwko chicagowskiej policji oraz rządowi federalnemu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię