Eksperci nie pozostawiają złudzeń. Konieczny kolejny lockdown

Eksperci ds. zdrowia w USA wzywają do kolejnego zamknięcia gospodarki. „Zamknijcie teraz i zacznijcie od nowa” – to przesłanie ekspertów w dziedzinie zdrowia z całego kraju.

Ponad 150 lekarzy poparło otwarty list skierowany do ustawodawców, który wzywa do kolejnego „lockdownu”. List napisany przez dyrektora kampanii na rzecz zdrowia publicznego Matthew Wellingtona, mówi o pogłębiającym się kryzysie zdrowotny w kraju i nakłania do zamknięcia wszystkich „nieistotnych” firm. Został opatrzony przestrogą: „Jeśli nie podejmiecie działań, konsekwencje będą mierzone w powszechnym cierpieniu i śmierci.”

Jednym z lekarzy, który podpisał się pod listem jest Dr Travis Porco, profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego. „Wierzę, że wszyscy, którzy podpisali ten list, popierają to i widzą ten kryzys… kryzys, który nie poprawił się. Jest tylko coraz gorzej” –  powiedział.  Dr Porco, dodał, że nierówna walka Ameryki o powstrzymanie wirusa jest widoczna na światowej arenie. „Myślę, że zawiedliśmy w porównaniu z wieloma krajami. Widzieliśmy, jak wiele państw działa szybko i sprawnie, by opanować pandemię. Otwierają się ponownie i radzą sobie dobrze. My tego nie zrobiliśmy „

Eksperci w dziedzinie zdrowia obawiają się również, że niespójne komunikaty, nieskuteczna polityka oraz odrzucenie noszenia masek może być katastrofalne w skutkach. „Nie ma nic mniej politycznego niż koronawirus”, powiedział dr Porco. „Koronawirusa nie obchodzi, czy jesteś demokratą czy republikaninem. Ani jaka jest twoja religia czy pochodzenie etniczne. Jesteśmy dla niego tylko pożywieniem”

List zawiera całą listę rekomendacji, w jaki sposób bezpiecznie otworzyć miasta. Autor zwraca uwagę jak ważne jest zwiększenie ilości testów, śledzenie kontaktów oraz używanie i zaopatrzenie w środki ochrony osobistej. „Myślę, że zaakceptowanie przez ludzi drugiego zamknięcia będzie ciężkie, ponieważ muszą zarabiać na jedzenie, mimo że wielu chciałoby się zastosować do nakazów. Wiele małych firm potrzebuje pomocy.Uważam, że jeśli będziemy wspierać ludzi, których prosimy o poświęcenie to ludzie zrozumieją.” – powiedział Dr Porco

Cały list można przeczytać TUTAJ

Czy czeka nas kolejny „lockdown” ? Niestety patrząc na ostanie dane i opinie ekspertów – wydaje się to coraz bardziej realne. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ogłosiło, że do 15 sierpnia, Stany Zjednoczone zanotują najprawdopodobniej około 175 tys. zgonów spowodowanych koronawirusem.

 

AL

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

Donald Trump zaapelował do Amerykanów o noszenie maseczek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię