5000 osób poszukiwanych do badań nad szczepionką przeciw COVID-19

Northwestern Medicine poszukuje 5000 osób do wzięcia udziału w badaniach nad szczepionką przeciw COVID-19.

Centrum medyczne Northwestern Medicine ogłosiło w poniedziałek, że rozpoczyna rejestrację osób wysokiego ryzyka zarażeniem COVID-19 do nowo uruchomionego Prevention Trials Registry.

„Poszukujemy osób z obszaru Chicago, którzy są osobami wysokiego ryzyka zarażeniem COVID-19 i którzy są zainteresowani udziałem w badaniach dotyczących zapobieganiu choroby” – mówi dr Karen Krueger, lekarz z Northwestern Medicine, specjalista chorób zakaźnych w Feinberg School of Medicine.

Pierwsze badanie ma rozpocząć się w przyszłym miesiącu. „Badanie fazy 3 przetestuje skuteczność szczepionki firmy AstraZeneca, która została uznana za bezpieczną i wspomaga powstawanie przeciwciał w badaniach fazy 1 i 2” – czytamy w komunikacie. Szczepionak będzie testowana w kampusie Streeterville w Northwestern oraz w szpitalach Lake Forest i Central DuPage.

Do rejestru poszukiwane są osoby pracujące na stanowiskach, które narażają je na wysokie ryzyko zakażenia, w tym w placówkach służby zdrowia, sklepach spożywczych, handlu detalicznym, transporcie publicznym lub fabrykach. Poszukiwane są także osoby pracujące w domach opieki lub innych „zbiorowych placówkach mieszkalnych”.

„Zarzucamy naprawdę szeroką sieć, abyśmy mogli upewnić się, że mamy wystarczającą liczbę odpowiednich osób gotowych do udziału w kolejnych badaniach” – powiedział Krueger.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nuvaccinestudy@northwestern.edu lub zadzwoń (312) 694-0414.

Strona internetowa: https://redcap.nubic.northwestern.edu/redcap/surveys/?s=HEMWD7PE33

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię