Kwarantanna dla powracających do Wietrznego Miasta z Wisconsin

Chicago wprowadziło obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla powracających ze stanów o wysokim wskaźniku zachorowań na koronawirusa. Dziś na listę trafi również Wisconsin- ogłosiła w poniedziałek Lori Lightfoot.

Wisconsin zostanie dodane do listy stanów,  z których przybyciu do Wietrznego Miasta obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna. Dołączy do 18 stanów które już znajdują się na liście tydzień po tym jak komisarz ds. zdrowia dr Allison Arwady ostrzegała, że może dojść do takiej sytuacji. Rozporządzenie wejdzie w życie w piątek, 30 lipca.

Do tej pory rozporządzenie objęło takie stany jak: Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Idaho, Iowa, Luizjana, Mississippi, Karolina Północna, Nevada, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee, Teksas, Utah oraz Kansas.

 

Nakaz jednak nie jest ściśle egzekwowany. Stosowanie się do niego jest dobrowolne. Na razie nie wystawiono jeszcze  żadnych mandatów, choć potencjalnie za złamanie rozporządzania grozi grzywna w wysokości od 100 do 500 dolarów dziennie, w sumie do 7000 dolarów.

„Nie było jeszcze żadnych kar i tak naprawdę to, co staramy się zrobić, to podnieść świadomość ludzi, aby ich edukować w zakresie ryzyka, które podejmują” – powiedział burmistrz.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/07/27/gu-bernator-j-b-pritzker-ostrzega-przed-podrozami-do-innych-stanow/

https://amerykapopolsku.com/2020/07/27/gu-bernator-j-b-pritzker-ostrzega-przed-podrozami-do-innych-stanow/

Najlepsze szpitale dziecięce w USA

Chińczycy w drodze na Marsa. Mamy nagranie ze startu rakiety

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię