Meksyk nie radzi sobie z koronawirusem

Lawinowo rośnie liczna zakażeń koronawirusem w Meksyku.

Liczba zakażeń koronawirusem w Meksyku wynosi ponad 395 tysięcy, zmarło  44 tysiące osób – poinformował amerykański uniwersytet Johna Hopkinsa.


W ciągu ostatniej doby zanotowano ponad  5 tysięcy nowych przypadków, a 24 lipca było ich ponad 8 tys. – wynika z danych opublikowanych przez serwis wordmeters.info . Władze przyznają, że prawdziwa liczba zachorowań może być nieco wyższa od danych oficjalnych – w Meksyku przeprowadza się stosunkowo małą liczbę testów. Jak podaje serwis wordmerters.info na około 126 milinów mieszkańców zostało wykonane nieco ponad 924 tys. testów. Dla porównania w Polsce przy 37 mln populacji przeprowadzono dotychczas 2 mln 134 tys. testów, a w USA na 331 mln osób zostało pobranych ponad 55 mln próbek.

Meksyk jest drugim po Stanach Zjednoczonych państwem w Ameryce Północnej, w którym odnotowuje się najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W niedzielę tamtejsze Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 1000 nowych zgonów.

Stany Zjednoczone i Meksyk przedłużyły częściowe zamknięcie granic lądowych dla „nieistotnych podróży” do 21 sierpnia. Częściowe zamknięcie pozwala na przekraczanie granicy przez  obywateli powracających do miejsca zamieszkania oraz w przypadku podróży uznawanych za „niezbędne”. Amerykańscy turyści mogą przylecieć do Meksyku samolotem,  pod warunkiem, że nie planują przejazdu lub przejścia przez granicę lądową.

 

AL

źródło: wordmeters.info

Magiczna Wyspa Mackinac. Pomysł na wakacje w USA (fotorelacja)

 

Samolot zawrócił z trasy. Pasażerowie nie mieli maseczek

J.B. Pritzker ostrzega przed podróżami do innych stanów

Kwarantanna dla powracających do Wietrznego Miasta z Wisconsin

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię