Właściciele nieruchomości mają dwa miesiące więcej na spłatę drugiej raty podatków

0
323

Właściciele nieruchomości w powiecie Cook przygotowują się do zapłaty drugiej raty podatku za 2019 rok. Jak informuje biuro Skarbnik Powiatu Cook Maria Pappas termin spłaty drugiej raty podatków mija 3 sierpnia, jednak ze względu na obecną sytuację spowodowaną pandemią COVID-19 jej biuro wydłużyło ten okres do 1 października bez naliczania kar.

Po tym terminie, kara za spóźnienie lub niezapłacenie naszych podatków wynosi 1,5 % miesięcznie od zaległej sumy. “Podczas mojej 22 letniej pracy jako Skarbnik Powiatowy, nigdy nie mówiłam ludziom aby nie płacili podatków. Jednak pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. Wiele osób w tym właścicieli nieruchomości straciło pracę w związku z czym, jeśli nie macie pieniędzy możecie się wstrzymać z płaceniem podatków do 1 października 2020 roku” mówi Skarbnik Maria Pappas.

Aby sciągnąć kopie naszych podatków należy skorzystać ze strony www.cookcountytreasurer.com

  • należy kliknąć na niebieski przycisk “pay Online for Free”
  • wyszukać poprzez swój adres lub tzw. PIN czyli Property Index Number
  • nie ma dodatkowego naliczania jeżeli płacimy podatki ze strony swojego banku.

Na stronie www.cookcountytreasurer.com możemy ponadto sprawdzić czy wśród 75 milionów zwrotów podatkowych na przestrzeni ostatnich 20 lat nie znajduje się nasz numer podatkowy oraz czy nie przysługuje nam ulga podatkowa dla seniora z ostatnich 4 lat.

Więcej informacji w języku polskim na oficjalnej stronie: cookcountytreasurer.com

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię