Illinois wprowadza nowe wytyczne dotycząc zajęć sportowych

print screen:Fb/Governor J.B.Pritzker

Z powodu stale rosnącej liczby nowych przypadków koronawirusa, gubernator J.B. Pritzker ogłosił, że stan wprowadza nowe ograniczenia dotyczące sportów młodzieżowych.

„Jest to sytuacja, w której najtrudniejszy wybór jest również najbezpieczniejszym wyborem” – podkreślił Pritzker.

Pritzker powiedział, że od 15 sierpnia w Illinois zostaną wprowadzone nowe ograniczenia dla młodzieży i dorosłych uprawiających sporty rekreacyjne, będą one obejmować szkolne jak i pozaszkolne zajęcia sportowe.

Zgodnie ze stanowym planem Restore Illinois (Faza 4) młodzieżowe i rekreacyjne obiekty sportowe mogą działać przy 50% obłożeniu, a kibice będą mogli zajmować tylko 20% całkowitej liczby miejsc siedzących. Jednak „ograniczenia pojemności i wielkości grup będą na bieżąco oceniane w oparciu o najnowsze dane naukowe i dotyczące zdrowia publicznego  przez cały okres Fazy 4”.

Sporty zostały podzielone na trzy grupy – kryterium jest ryzyko jakie za sobą niosą. „Niektóre sporty z natury rzeczy niosą ze sobą większe ryzyko z powodu bezpośredniego kontaktu, jak piłka nożna i zapasy, podczas gdy inne mają mniejsze ryzyko, jak golf i kręgle” – powiedział w oświadczeniu dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois, dr Ngozi Ezike.

Ograniczenia, które będą przypisywane do sportu w zależności od tego, czy są one uważane za niskie, średnie lub wysokie ryzyko zostały podzielone na cztery różne „poziomy”.  Począwszy od 15 sierpnia, tylko sporty „niskiego ryzyka”, takie jak tenis, baseball i golf, będą mogły rozgrywać turnieje. W przypadku tych dyscyplin będą także dozwolone rozgrywki ligowe oraz mistrzostwa stanowe.  Sporty uważane za „średniego ryzyka”, takie jak koszykówka i piłka nożna, będą ograniczone tylko do rozgrywek między drużynami. Natomiast sporty „wysokiego ryzyka”, takie jak football będą ograniczone tylko do treningów bezkontaktowych.

Zgodnie z wytycznymi na razie wszelakie turnieje, rozgrywki poza ligowe, spotkania wielo-zespołowe oraz rozgrywki pozastanowe na razie nie są dozwolone dla żadnych dyscyplin sportowych.

Ogłaszając ograniczenia, Pritzker przypomniał, że w Lake Zurich oraz na innych przedmieściach zajęcia sportowe zostały odwołane po tym jak u wielu uczniów stwierdzono pozytywne wyniki testów. Ostrzegł również, że rosnący poziom infekcji w Illinois może wskazywać na „odwrócenie” naszych postępów i wezwał mieszkańców do przestrzegania wszystkich wytycznych zdrowotnych.  „Nie potrzeba dużo czasu, aby nasz sukcesu przerodziła się w rosnącą liczbę hospitalizacji i zgonów”.

AL

Uwaga na chińskie przesyłki z tajemniczymi nasionami

Wybierasz się do Nowego Jorku? Czeka cię kwarantanna

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię