Demokraci odrzucili ofertę Białego Domu ws. przedłużenia zasiłku dla bezrobotnych

W nocy z czwartku na piątek podczas negocjacji z Demokratami w Kongresie, urzędnicy Białego Domu zaproponowali krótkoterminowe przedłużenie zasiłku dla bezrobotnych w wysokości 600 dolarów tygodniowo.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i przewodniczący mniejszości w Senacie Chuck Schumer odrzucili ofertę, argumentując, że Republikanie nie rozumieją, że sytuacja wymaga pomocy o szerszym zakresie.

„Odbyliśmy długą dyskusję i po prostu nie sądzimy, że rozumieją wagę problemu” – powiedział Schumer dziennikarzom po spotkaniu z szefem sztabu Białego Domu Markiem Meadowsem i sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem.

Pelosi zauważyła, że minęło 10 tygodni, odkąd Demokraci Izby Reprezentantów przyjęli ustawę o wartości 3 bilionów dolarów, która przedłużyłaby świadczenia dla osób bez pracy na obecnym poziomie 600 dolarów tygodniowo. Potępiła republikanów z Kongresu i Białego Domu za to, że nie podeszli do stołu negocjacyjnego wcześniej.

„Myślę, że rozumieją, że musimy mieć stymulus, ale po prostu nie zdają sobie sprawy, jak duży musi on być” – powiedziała dziennikarzom Pelosi. Dodała również, że ​​przedłużenie o tydzień zasiłku dla bezrobotnych byłoby „bezwartościowe”, ponieważ ludzie w wielu stanach już przestali otrzymywać dodatkowe 600 dolarów.

Meadows powiedział dziennikarzom po spotkaniu ze Schumerem i Pelosi w czwartek, że propozycje Białego Domu „nie zostały dobrze przyjęte”. Skrytykował Demokratów za niechęć do rozważenia krótkoterminowego przedłużenia. Meadows wyraził swoją frustrację w stosunku do Demokratów  mówiąc dziennikarzom, że Biały Dom zaproponował cztery opcje wsparcia gospodarki. Żadna z opcji nie przypadła do gustu Demokratom.

„Wyglada na to , że Demokraci są gotowi pozwolić niektórym obywatelom amerykańskim, którzy najbardziej borykają się z tą pandemią, pozostać bez ochrony. ” – powiedział Meadows.

Republikanie zaproponowali tygodniowe przedłużenie świadczeń dla bezrobotnych w wysokości 600 dolarów, co Demokraci odrzucili. Następnie zasugerował 4 miesiące świadczeń w wysokości 400 dolarów i 105 miliardów dolarów na szkoły. Ta oferta również nie została przyjęta. Oczekuje się, że Schumer i Pelosi porozmawiają w piątek telefonicznie z Meadows i Mnuchin, aby kontynuować negocjacje.

W piątek przywódca większości w Izbie Reprezentantów Steny Hoyer ogłosił, że Izba odłoży swoją sierpniową przerwę „do czasu przyjęcia przepisów dotyczących COVID-19”.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię